Baza wiedzy: Inspiracje

Czy kod kreskowy powinien być czytelny?

Odpowiedź wydaje się oczywista – wszyscy chcemy, aby kod był czytelny! Ale jak to osiągnąć? Aby druk kodów kreskowych przebiegł prawidłowo, trzeba wziąć pod uwagę kilka spraw.

Przede wszystkim: jeśli etykiety z kodem kreskowym na przezroczystej folii mają być naklejone na kolorowych opakowaniach, to na pewno warto pod nie dać biały poddruk – inaczej może się okazać, że kontrast pomiędzy liniami kodu a kolorem opakowania jest zbyt mały dla większości czytników.

My oczywiście zawsze sprawdzamy czytelność kodów kreskowych drukowanych w naszej firmie – ale zwykle robimy to zaraz po ich wydrukowaniu. Może się okazać, że na rolce wydrukowanych etykiet – a więc na białym tle – kod jest odczytywany poprawnie, ale po naklejeniu na ciemne opakowanie czytniki mają z nim problem. A tego przecież zdecydowanie wolelibyśmy uniknąć!

Dlatego projektując etykietę, zawsze warto zastanowić się, na jakim opakowaniu będzie naklejona i jakie funkcje ma spełniać. Następnie wystarczy tylko spytać doświadczonego drukarza o radę – na pewno podpowie odpowiednią technologię i pomoże uniknąć pułapek.

Etykietowanie maszynowe

Inwestycja w jakość. Więcej czasu na przyjemności. Tańsze niż Ci się wydaje

FAQ

Polecane artykuły

Podobne artykuły

Jak powinny być drukowane etykiety dla branży alkoholowej?

Świetne projekty nie zawsze automatycznie przekładają się na skutecznie przykuwające uwagę etykiety. Na ostateczny efekt składa się cały proces wydruku etykiet samoprzylepnych na butelki, niezależnie od tego, czy chodzi o specjalne uszlachetnienia druku, czy o wyzwania związane z kształtem butelki.

Zamów nasz wzornik

Kliknij aby otrzymać bezpłatny wzornik w unikalnym opakowaniu!

Zamów próbki

UNILOGO DIGITAL PRINTING

Julianowska 45,
05-500 Piaseczno, Polska

+ 48 22 280 90 90

[email protected]

ZAMÓW KONSULTACJĘ