Baza wiedzy

Dlaczego druk w technologii cyfrowej jest dla Ciebie korzystny?

 

Poniższy artykuł ukazał się w specjalistycznym kwartalniku branżowym skierowanym do producentów przemysłu kosmetycznego. Numer 1/2018, w którym ukazał się poniższy tekst był też dystrybuowany podczas targów Packaging Innovations 17-18 kwietnia 2018 roku w Centrum Expo XXI w Warszawie.

Zapraszamy do lektury!

Jeśli jesteś producentem kosmetyków lub tematyka etykiet jest Ci bliska zapewne miałeś styczność choć z jedną z wymienionych niżej sytuacji:

krótkie serie produktów, różne wersje zapachowe czy pojemności opakowań.

Na etapie wprowadzania kosmetyku na rynek ciężko prognozować jego sukces sprzedażowy. Druk etykiet w tradycyjnych technologiach (mowa np. o flexo) wiąże się z koniecznością zamówienia dużej ilości etykiet “na start”. W wielu przypadkach korzystniejszą alternatywą byłoby zamawianie etykiet według aktualnego zapotrzebowania. Taką właśnie możliwość oferuje druk cyfrowy.

Brak kosztów związanych z przygotowaniem zaplecza do wydruku

koszt wykrojnika

Prostota korzystania z  druku cyfrowego polega na tym, że druk odbywa się bezpośrednio z pliku zapisanego w formacie *.PDF. Dzięki temu wprowadzenie drobnych poprawek nawet tuż przed drukiem jest możliwe, nie generuje dodatkowych kosztów a sprowadza się jedynie do przesłania nowego pliku do drukarni. Przy rozpoczynaniu produkcji nowego wzoru etykiet jedynym dodatkowym kosztem może okazać się zakup wykrojnika – to wydatek rzędu kilkuset złotych. Dobra wiadomość jest taka, że jest to jednorazowy wydatek. Ponadto może się okazać, że w zasobach drukarni znajduje się wykrojnik o zbliżonych wymiarach i nie trzeba za niego już płacić.

hp indigo

Wyróżnij się, podaruj konsumentowi coś naprawdę wyjątkowego…

personalizacja

Warto wyróżnić się na tle innych producentów i zaproponować konsumentom coś szczególnego… Technologia druku cyfrowego umożliwia wydruk danych zmiennych i personalizacji, stanowi pomost między kreatywną koncepcją a realizacją. Stworzenie etykiet z dedykacjami czy imionami mogłoby skutecznie zwrócić uwagę grupy docelowej. W dobie customizacji kosmetyk z napisem “Krem dla najpiękniejszej Mamy na pięćdziesiąte urodziny” mógłby cieszyć się chyba większą popularnością niż “Krem 50+”.

 

personalizacja

Bezpłatny wydruk próbny zamiast cromalinu

cromalin

Przywiązanie do dotychczasowej metody działania przy zamawianiu etykiet może powodować niechęć przed zmianą dostawcy. Siła przyzwyczajenia, komfort z nawiązanej relacji to niewątpliwie duże atuty współpracy z jedną i tą samą drukarnią przez lata. Poza tym nikt nie lubi kupować kota w worku. Niektóre drukarnie działające np. na sprzęcie HP Indigo wychodzą jednak naprzeciw takim obawom. Czy perspektywa bezpłatnego wydruku próbnego z właściwego projektu etykiety brzmi atrakcyjnie? Jeśli tak, to sprawdzenie jakości technologii cyfrowej jest na wyciągnięcie ręki…

Wydruk próbny umożliwia weryfikację oczekiwań z rzeczywistością, sprawdzenie jakości surowca i kolorystyki. To pozwala uniknąć niepokoju przed finalizacją docelowego zamówienia.

Co z drukiem (naprawdę) niskich nakładów etykiet?

niski nakład wydruku etykiet

Wyobraźmy sobie następującą sytuację: nowa wersja produktu, brak pewności co do spodziewanej sprzedaży. Dylematy nad wydrukiem dużej ilości etykiet i ryzyko, że w przypadku braku zainteresowania kosmetykiem koszt poniesiony na zakup etykiet stanie się stratą. Brzmi choć w małym procencie znajomo?

etykieta na krem

W tej sytuacji wsparciem może służyć drukarnia, która działa w technologii cyfrowej z uwagi na brak kosztów przygotowalni, o czym wspomnieliśmy na początek. Zależnie od drukarni minimum produkcyjne może dotyczyć konkretnej wartości zamówienia lub liczby etykiet.

Przyzwyczajenia, nawyki, zbudowane dobre relacje z zaprzyjaźnioną od lat drukarnią to duża korzyść. Warto jednak być otwartym na nowości i korzystanie (choćby w ramach zaspokojenia ciekawości) z nowych technologii drukarskich.

Etykietowanie maszynowe

Inwestycja w jakość. Więcej czasu na przyjemności. Tańsze niż Ci się wydaje

FAQ

Polecane artykuły

Podobne artykuły

Jak powinny być drukowane etykiety dla branży alkoholowej?

Świetne projekty nie zawsze automatycznie przekładają się na skutecznie przykuwające uwagę etykiety. Na ostateczny efekt składa się cały proces wydruku etykiet samoprzylepnych na butelki, niezależnie od tego, czy chodzi o specjalne uszlachetnienia druku, czy o wyzwania związane z kształtem butelki.

Zamów nasz wzornik

Kliknij aby otrzymać bezpłatny wzornik w unikalnym opakowaniu!

Zamów próbki

UNILOGO DIGITAL PRINTING

Julianowska 45,
05-500 Piaseczno, Polska

+ 48 22 280 90 90

[email protected]

ZAMÓW KONSULTACJĘ