Baza wiedzy: Inspiracje

Dostosowanie działalności firmy do wymogów ochrony środowiska

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona środowiska naturalnego. Dlatego minimalizujemy ilość odpadów wytwarzanych w trakcie procesu produkcyjnego i przykładamy dużą uwagę do ich właściwej segregacji oraz utylizacji. Jest to możliwe między innymi dzięki wykorzystaniu najnowszej generacji, cyfrowych maszyn drukarskich HP Indigo.

Są one projektowane z myślą o środowisku z uwzględnieniem całego cyklu życia produktu, łańcucha dostaw i wycofania z eksploatacji. Drukowanie za pomocą maszyn Indigo pozwala ograniczyć ilość zużywanej energii oraz odpadów, przy jednoczesnym uzyskaniu produktu najwyższej jakości.

Efektywność materiałów eksploatacyjnych

Materiały eksploatacyjne wykorzystane w maszynach HP Indigo opracowywane są pod kątem jak najmniejszego wpływu na środowisko. Jest to możliwe m.in. poprzez przedłużanie ich czasu użytkowania, co przekłada się na rzadsze wymiany, mniejszą ilość odpadów oraz większą produktywność. Zużyte materiały eksploatacyjne nadają się do recyklingu. HP Indigo prowadzi specjalny program odbioru zużytych maszyn i części.

Maszyny drukarskie HP projektuje się tak, aby zużywały jak najmniej papieru i drukowały tylko to, czego potrzebuje użytkownik. Co więcej korzystają one z ponad 1100 nośników posiadających certyfikat ekologiczny.

Produkcja i łańcuch dostaw

Wykorzystanie najnowszej technologii pozwala nam na zrównoważony rozwój, ograniczanie ilości odpadów, produkcję neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla oraz dbałość o ochronę środowiska w całym łańcuchu dostaw. Drukarnia Unilogo Digital Printing działa zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi oraz przepisami i normami branżowymi.

Etykietowanie maszynowe

Inwestycja w jakość. Więcej czasu na przyjemności. Tańsze niż Ci się wydaje

FAQ

Polecane artykuły

Podobne artykuły

Jak powinny być drukowane etykiety dla branży alkoholowej?

Świetne projekty nie zawsze automatycznie przekładają się na skutecznie przykuwające uwagę etykiety. Na ostateczny efekt składa się cały proces wydruku etykiet samoprzylepnych na butelki, niezależnie od tego, czy chodzi o specjalne uszlachetnienia druku, czy o wyzwania związane z kształtem butelki.

Zamów nasz wzornik

Kliknij aby otrzymać bezpłatny wzornik w unikalnym opakowaniu!

Zamów próbki

UNILOGO DIGITAL PRINTING

Julianowska 45,
05-500 Piaseczno, Polska

+ 48 22 280 90 90

[email protected]

ZAMÓW KONSULTACJĘ