Baza wiedzy: Inspiracje

Etykietowanie małych ampułek

Czy wiecie Państwo, że kosmetyki pakowane w opakowania farmaceutyczne – zwłaszcza w małe fiolki lub ampułki – sprawiają na klientach wrażenie bardziej wiarygodnych? Pozytywne skojarzenia są natychmiastowe i jednoznaczne.

Niestety, pewnym wyzwaniem dla producenta może się okazać etykietowanie ampułek. Niektórzy twierdzą nawet, że na tak małych opakowaniach (mówimy o średnicy rzędu kilkunastu milimetrów) po prostu nie da się dobrze nakleić etykiety. Nie wierzcie w to!

Tego typu opakowania mogą być ozdobione etykietami samoprzylepnymi, zadrukowanymi różnymi metodami. Mogą się na nich znaleźć złocenia, można także osiągnąć efekt „no label look” (przezroczyste etykiety laboratoryjne, których nie widać – tak, jakby napisy znajdowały się bezpośrednio na opakowaniu). Wpływ na prawidłowy proces etykietowania ampułek kosmetycznych ma dobór odpowiedniego materiału. Ogromne znaczenie mają właściwości kleju, grubość warstwy zewnętrznej papieru czy folii, a nawet kierunek wykrawania. Aby zagwarantować wysoką jakość i poprawny wygląd, trzeba jednak zadbać o właściwy sposób naklejania etykiety na fiolki. Może w tym pomóc taka na przykład maszyna, która znacznie usprawnia etykietowanie ampułek farmaceutycznych i kosmetycznych

Etykietowanie maszynowe

Inwestycja w jakość. Więcej czasu na przyjemności. Tańsze niż Ci się wydaje

FAQ

Polecane artykuły

Podobne artykuły

Jak powinny być drukowane etykiety dla branży alkoholowej?

Świetne projekty nie zawsze automatycznie przekładają się na skutecznie przykuwające uwagę etykiety. Na ostateczny efekt składa się cały proces wydruku etykiet samoprzylepnych na butelki, niezależnie od tego, czy chodzi o specjalne uszlachetnienia druku, czy o wyzwania związane z kształtem butelki.

Zamów nasz wzornik

Kliknij aby otrzymać bezpłatny wzornik w unikalnym opakowaniu!

Zamów próbki

UNILOGO DIGITAL PRINTING

Julianowska 45,
05-500 Piaseczno, Polska

+ 48 22 280 90 90

[email protected]

ZAMÓW KONSULTACJĘ