Baza wiedzy: Inspiracje

Etykietowanie małych ampułek

Czy wiecie Państwo, że kosmetyki pakowane w opakowania farmaceutyczne – zwłaszcza w małe fiolki lub ampułki – sprawiają na klientach wrażenie bardziej wiarygodnych? Pozytywne skojarzenia są natychmiastowe i jednoznaczne.

Niestety, pewnym wyzwaniem dla producenta może się okazać etykietowanie ampułek. Niektórzy twierdzą nawet, że na tak małych opakowaniach (mówimy o średnicy rzędu kilkunastu milimetrów) po prostu nie da się dobrze nakleić etykiety. Nie wierzcie w to!

Tego typu opakowania mogą być ozdobione etykietami samoprzylepnymi, zadrukowanymi różnymi metodami. Mogą się na nich znaleźć złocenia, można także osiągnąć efekt „no label look” (przezroczyste etykiety laboratoryjne, których nie widać – tak, jakby napisy znajdowały się bezpośrednio na opakowaniu). Wpływ na prawidłowy proces etykietowania ampułek kosmetycznych ma dobór odpowiedniego materiału. Ogromne znaczenie mają właściwości kleju, grubość warstwy zewnętrznej papieru czy folii, a nawet kierunek wykrawania. Aby zagwarantować wysoką jakość i poprawny wygląd, trzeba jednak zadbać o właściwy sposób naklejania etykiety na fiolki. Może w tym pomóc taka na przykład maszyna, która znacznie usprawnia etykietowanie ampułek farmaceutycznych i kosmetycznych

Etykietowanie maszynowe

Inwestycja w jakość. Więcej czasu na przyjemności. Tańsze niż Ci się wydaje

FAQ

Polecane artykuły

Podobne artykuły

Zamów nasz wzornik

Kliknij aby otrzymać bezpłatny wzornik w unikalnym opakowaniu!

Zamów próbki

UNILOGO DIGITAL PRINTING

Julianowska 45,
05-500 Piaseczno, Polska

+ 48 22 280 90 90

[email protected]

ZAMÓW KONSULTACJĘ