Realizacje: Irena Eris

Case Study – Irena Eris

Wybór odpowiedniej technologii do realizacji danego zlecenia, to często wyzwanie. Banał? Łatwo powiedzieć, ale jak to wygląda naprawdę?

Jakiś czas temu zaufała nam firma Dr Irena Eris, twórca serii kosmetyków pielęgnacyjnych Spa Resort w liniach: Tahiti, Japan i Hawaii. Przeznaczone są one do luksusowej pielęgnacji ciała zarówno w domu, jak i w profesjonalnych gabinetach spa.

Projekt wysokiej jakości opakowań tych specyfików został stworzony z ogromną dbałością o szczegóły. Znajdowała się na nich wyszukana grafika, która – przy nieodpowiedniej produkcji – zamiast wyróżnić produkt, mogła go oszpecić. Dlatego tak istotne było użycie odpowiedniej technologii.

Skupiliśmy się przede wszystkim na bogactwie kolorystycznym opakowań i dużej liczbie szczegółów do odwzorowania. Konieczne okazało się zastosowanie technologii produkcji gwarantującej odpowiednią liniaturę. Chodziło o to, aby linie nadruku były na tyle gęsto usiane, żeby oddać najmniejsze detale grafiki w sposób wierny i płynny. „Liniaturoza”, drukarski odpowiednik „pikselozy”, to efekt, którego zdecydowanie unikamy, zwłaszcza w luksusowych projektach. Dlatego wybór padł na druk cyfrowy w technologii HP Indigo.

Projekt wyróżniała też duża różnorodność zastosowanych opakowań. Wykorzystano miękkie tuby, słoje i butelki. Uzyskanie wysokiej jakości, trwałych i uniwersalnych etykiet samoprzylepnych, pasujących do tak różnych opakowań było możliwe dzięki zastosowaniu cyfrowej techniki druku HP Indigo i użyciu białej folii polietylenowej. Jest to surowiec bardzo elastyczny, doskonale dopasowujący się do różnych kształtów i materiałów. Folia ta zawiera permanentny, klej akrylowy, który zapewnia doskonałą adhezję przez cały okres użytkowania, czyli minimum 12 miesięcy.

Nadruk na etykietach został pokryty dodatkową folią, tzw. transparentnym laminatem OPP o grubości zaledwie 12 mikronów, który zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi, blaknięciem i ścieraniem. „Wisienką na torcie” było złocenie metodą hot stamping, nawiązujące do innych metalizowanych elementów opakowania, np. nakrętek.

Dzięki niezawodnej technologii druku HP Indigo oraz wykorzystaniu zaawansowanych technik finishingu etykiet na opakowania serii Spa Resort – nawet używane bardzo intensywnie w gabinetach kosmetycznych – zachowają nienaganny, elegancki wygląd przez bardzo długi czas.

Etykietowanie maszynowe

Inwestycja w jakość. Więcej czasu na przyjemności. Tańsze niż Ci się wydaje

zobacz film

Jak powinny być drukowane etykiety dla branży alkoholowej?

Świetne projekty nie zawsze automatycznie przekładają się na skutecznie przykuwające uwagę etykiety. Na ostateczny efekt składa się cały proces wydruku etykiet samoprzylepnych na butelki, niezależnie od tego, czy chodzi o specjalne uszlachetnienia druku, czy o wyzwania związane z kształtem butelki.

Zamów nasz wzornik

Kliknij aby otrzymać bezpłatny wzornik w unikalnym opakowaniu!

Zamów próbki

  • Zaufali nam

Zaufali nam

UNILOGO DIGITAL PRINTING

Julianowska 45,
05-500 Piaseczno, Polska

+ 48 22 280 90 90

[email protected]

ZAMÓW KONSULTACJĘ