Baza wiedzy:Technologia

Zalety druku cyfrowego

Technologia cyfrowa ma wiele zalet, dzięki czemu jest wykorzystywana w różnych dziedzinach naszego życia. W pracy korzystamy między innymi z cyfrowych podpisów i kopii danych, a w życiu codziennym z cyfrowej telewizji oraz aparatów fotograficznych. Technologia cyfrowa jest również stosowana z powodzeniem w drukarniach.

Podstawową zaletą druku cyfrowego jest to, że w maszynach cyfrowych materiały do druku dostarczane są w postaci danych komputerowych. Oznacza to, że na drodze od grafika przygotowującego projekt do gotowej odbitki (w naszym przypadku etykiety, saszetki czy pudełka) nie pojawia się żadna fizyczna forma drukowa (fotopolimer, sito, płyta) a co za tym idzie obróbka DTP. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać zlecenie:

  • Szybko – dostarczony w formie cyfrowej projekt nie musi dodatkowo obrabiany. Nie trzeba też wykonywać i montować specjalnych form w maszynach drukarskich. W naszej drukarni cyfrowej wydruk próbny wykonywany jest bezpłatnie, a jego realizacja zajmuje nam zazwyczaj od jednego do trzech dni roboczych. Wydrukowanie całego nakładu nie zajmuje nam od trzech do pięciu dni roboczych.
  • Precyzyjnie – najwyższa liniatura określana czasem (odrobinę mylnie) rozdzielczością to domena druku cyfrowego. To dzięki niej zdjęcia zawarte w projektach lub małe elementy na wydruku będą bardzo ostre i wyraźne. Drukarnie cyfrowe umożliwiają produkcję opakowań o najwyższej jakości. Nowoczesne drukarki automatycznie kontrolują nie tylko rozmiary odbitek i ich kolorystykę (wbudowanymi spektrofotometrami), ale także pracują w systemie gdzie wszystkie kolory nakładane są jednocześnie, dzięki czemu nie istnieje problem z tak zwanym „pasowaniem”.
  • Tanio – dzięki temu, że klient nie jest zmuszony płacić za kosztowny rozruch, czas ustawiania i przygotowalnię, możemy zaoferować atrakcyjną cenę już przy nakładzie kilkuset sztuk.
  • W małych nakładach – drukując zlecenie nie jesteśmy zmuszeni zatrzymywać maszyn pomiędzy poszczególnymi wzorami / projektami. Oznacza to, że jeżeli klient zamówi u nas opakowania np. na trzy różne produkty z tej samej linii w ilości 10 tys., 3 tys. i 20 szt. to „połączymy nakłady” i na wszystkie trzy produkty otrzyma tę samą cenę.
  • Ekologicznie – nasza drukarnia cyfrowa zużywa minimalne ilości materiałów, ma zerową emisję CO2 oraz generuje bardzo małą ilość odpadów (makulatury). Zużyte części maszyn oraz materiały eksploatacyjne są odzyskiwane przez producentów urządzeń drukarskich. Wszystko to sprawia, że Twoje zlecenie wykonamy bez szkody dla otoczenia naturalnego.

Zapraszamy do zakładki baza wiedzy, aby dowiedzieć się o tym, czym jest druk cyfrowy, zapoznać się z przykładami pojedynczych prac, a także całych kampanii reklamowych wykonanych przy jego użyciu.

 

 

 

Etykietowanie maszynowe

Inwestycja w jakość. Więcej czasu na przyjemności. Tańsze niż Ci się wydaje

FAQ

Polecane artykuły

Podobne artykuły

Jak powinny być drukowane etykiety dla branży alkoholowej?

Świetne projekty nie zawsze automatycznie przekładają się na skutecznie przykuwające uwagę etykiety. Na ostateczny efekt składa się cały proces wydruku etykiet samoprzylepnych na butelki, niezależnie od tego, czy chodzi o specjalne uszlachetnienia druku, czy o wyzwania związane z kształtem butelki.

Zamów nasz wzornik

Kliknij aby otrzymać bezpłatny wzornik w unikalnym opakowaniu!

Zamów próbki

UNILOGO DIGITAL PRINTING

Julianowska 45,
05-500 Piaseczno, Polska

+ 48 22 280 90 90

[email protected]

ZAMÓW KONSULTACJĘ