Oferta. Jakie produkty dostarcza Unilogo Digital Printing?

Drukarnia UDP zajmuje się produkcją etykiet samoprzylepnych, opakowań z tektury litej (kartoników), laminatów saszetkowych i rękawów termokurczliwych (sleeve). Specjalizujemy się w produkcji opakowań najwyższej jakości z wykorzystaniem cyfrowej techniki druku HP Indigo.

Proofy. Czy przed realizacją zlecenia zostaną wykonane wydruki próbne?

Wydruk próbny jest pierwszym etapem w realizacji każdego zlecenia i jest on wykonywany bezpłatnie. Rekomendujemy naszym Klientom zamawianie wydruków próbnych do każdego nowego projektu przed zamówieniem materiałów w docelowej ilości.

Surowce. Jakiego typu surowce wykorzystywane są w Unilogo Digital Printing?

Drukarnia Unilogo Digital Printing posiada w stałej ofercie ponad 200 kombinacji surowcowych. W przypadku samych etykiet będą to materiały różniące się od siebie nie tylko materiałem, z którego są wykonane (papiery/folie), ale także właściwościami i kolorem (surowce białe/transparentne/metalizowane). Jeżeli nie masz pewności co do wyboru właściwego surowca do wytworzenia Twojego opakowania zawsze możesz skontaktować się z jednym z naszych handlowców lub poprosić o zestaw próbek.

Uszlachetnienia. Jakiego rodzaju uszlachetnienia oferuje Unilogo Digital Printing?

Podstawowym wykończeniem oferowanym w UDP jest lakierowanie UV dostępne w opcjach błysk, mat lub lakier do dalszego zadruku. Najczęściej wybieraną opcją jest laminowanie, czyli zabezpieczenie zadruku dodatkową warstwą folii. Dodatkowymi opcjami są złocenia w metodzie HS i CS, lakierowanie selektywne flexo oraz embossing (tłoczenie). Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat niestandardowych uszlachetnień zawsze możesz poprosić o pomoc jednego z naszych handlowców (a nuż będzie wiedział ????

Koszty. Co składa się na finalną wartość zamówienia?

Wszystkie narzędzia potrzebne do zrealizowania pracy dla Ciebie powinny być wymienione w ofercie pod kosztem samych opakowań. Kosztami dodatkowymi mogą być wykrojniki, matryce HS i formy flexo, których koszt nie jest stały, ale zawsze możesz go sprawdzić w ofercie lub potwierdzeniu przyjęcia zamówienia do realizacji. Koszt dostawy na terenie Polski wliczony jest w cenę. Pamiętaj – nigdy nie doliczamy żadnych dodatkowych kosztów, o których nie zostałeś przez nas poinformowany i których nie zatwierdziłeś.

Terminy realizacji. Jaki jest czas oczekiwania na zamówione materiały?

Czas dostawy liczony jest od momentu zaakceptowania dostarczonego wydruku próbnego i dostarczenia podpisanej kopii do biura drukarni Unilogo Digital Printing oraz w przypadku trzech pierwszych zamówień dokonania płatności na podstawie dostarczonego dokumentu. Jeżeli akceptacja i wpłata dotrze do Unilogo Digital Printing danego dnia do godziny 9.00 dzień ten wliczany jest do czasu realizacji zamówienia. Jeżeli natomiast jedna lub obie czynności zostaną wykonane po godzinie 9.00 termin realizacji przesuwa się o 1 dzień roboczy.

Etapy realizacji zamówień. Realizację zlecenia można podzielić na trzy podstawowe etapy:

  • Korespondencja i ustalanie szczegółów dotyczących danej pracy: odpowiedź na przesłane do nas zapytanie klienci z reguły otrzymują w ciągu 24h. Przesłana oferta zawiera informację o kosztach i szczegółach technicznych proponowanego przez nas produktu.
  • Wydruki próbne: termin wykonania wydruków próbnych w naszej drukarni to maksymalnie 3 dni robocze od dostarczenia materiałów graficznych zgodnych z wymaganiami opisanymi w Ogólnych Warunkach Sprzedaży dołączonymi do każdej wyceny.
  • Produkcja: termin wykonania całego zlecenia to maksymalnie 5 dni roboczych od przekazania zaakceptowanego wydruku próbnego oraz dokonania wpłaty, jeżeli jest to jedno z trzech pierwszych zamówień w Unilogo Digital Printing.

Faktury.

Standardowo faktury dostępne są w wersji elektronicznej, na wyraźne życzenie klienta do przesyłki może być dołączona faktura w wersji papierowej lub możemy ją wysłać w oddzielnej przesyłce na wskazany adres.

Terminy płatności.

Trzy pierwsze zlecenia realizowane są za przedpłatą, następnie automatycznie zostaje przyznany termin płatności odroczony o 14 dni.

Kolorystyka RGB.

RGB to przestrzeń barw wykorzystywana w nośnikach cyfrowych w monitorach, skanerach, czy aparatach. W technologii druku cyfrowego barwy uzyskuje się w inny sposób – poprzez mieszanie czterech (CMYK) lub siedmiu (CMYKOV) kolorów podstawowych. Dlatego właśnie pliki dostarczane do drukarni należy przygotować w przestrzeni barwnej CMYK lub Pantone.

Kolorystyka Pantone.

Druk cyfrowy w innej kolorystyce niż CMYK / CMYKOV jest możliwy, ale ze względu na to, że są to kolory specjalne, należy liczyć się ze zwiększonymi kosztami realizacji zleceń. W praktyce ponad 90% kolorów Pantone jest reprodukowanych w przestrzeni CMYKOV i tak drukowane prace stanowią niemal 100% naszej produkcji.

Jak przygotować pliki do druku?.

  • Jedna etykieta zapisana w jednym pliku – jednoznacznie opisana (jednoznaczna nazwa każdego pliku zgodna z nawą widniejącą w zamówieniu). ,
  • Pliki zapisane jako kompozytowe pliki PDF.
  • W przypadku etykiet brak obrysu wykrojnika w projekcie lub wykrojnik zdefiniowany jako kolor specjalny „wykrojnik” (ewentualne pasery poza obszarem netto).
  • Wszystkie teksty zamienione na krzywe.
  • Format strony PDF to format brutto etykiety/opakowania, tj. wymiar etykiety/opakowania plus spady minimum po 1,5 mm z każdej strony (grafika wycentrowana w pliku).
  • Elementy graficzne mające zawierać się w obszarze etykiety/opakowania odsunięte od krawędzi co najmniej o 1,5 mm.

Przesyłanie plików.

Pliki mogą zostać przesłane jako załącznik wiadomości e-mail lub umieszczone na serwerze FTP. Klienci mogą otrzymać bezpłatnie dostęp do serwera FTP naszej drukarni a korzystając z niego mogą przeglądać i edytować jedynie własne pliki.

Sprawdzanie plików.

W celu przesłania plików do oceny prosimy o przekazanie informacji na adres [email protected]

Przesyłki zagraniczne.

Koszt przesyłek zagranicznych kalkulowany jest indywidualnie, ostateczna cena zależy od miejsca dostarczenia oraz wagi paczki.

Przewoźnicy.

Standardowo przesyłki realizowane są za pośrednictwem firmy UPS. Istnieje również możliwość zrealizowania dostawy za pośrednictwem innych firm kurierskich lub zorganizowania transportu bezpośredniego.

Koszt dostawy.

Koszt dostawy materiałów w jedno miejsce na terenie Polski jest wliczony w cenę, jeżeli oferta nie mówi inaczej kwota w niej zapisana zawiera koszt dostawy.

Technologie druku.

Wszystkie prace produkowane w Unilogo Digital Printing wykonywane są na cyfrowych maszynach HP Indigo serii WS6800.

Uszlachetnienia.

Opakowania wykonywane w naszej drukarni mogą być dodatkowo wzbogacone o lakierowanie UV lub wodne, laminację, złocenie w metodzie HS lub CS i tłoczenie (embossing).

Surowce.

Jesteśmy w stanie zadrukować oraz przetworzyć wszystkie surowce dostępne na roli o szerokości do 340 mm i grubości od 30 mikrometrów do 400 mikrometrów. W standardowej ofercie mamy wiele surowców uposażonych w klej do produkcji etykiet samoprzylepnych, folii termokurczliwych, bezklejowych folii BOPP do produkcji etykiet, kartonów do produkcji pudełek oraz laminatów do produkcji opakowań miękkich takich jak torebki czy saszetki.

Składanie reklamacji.

Reklamacje należy składać w formie pisemnej do działu obsługi klienta naszej drukarni, używając do tego adresu [email protected]

Terminy rozpatrywania reklamacji.

Czas rozpatrywania reklamacji to maksymalnie 14 dni od daty zwrócenia wadliwych produktów do Unilogo Digital Printing. Staramy się rozpatrywać większość reklamacji już pierwszego dnia po otrzymaniu informacji oraz zwrotu towaru. Niekiedy z przyczyn niezależnych od nas rozpatrzenie reklamacji wymaga konsultacji lub wykonania dodatkowych testów i w związku z tym ich rozpatrzenie może zająć więcej czasu. Jeśli zdarzy się to w przypadku Twojej reklamacji zostaniesz o tym poinformowany mailowo.