Ile kosztuje wykrojnik etykiet? Na czym polega sztancowanie?

Zanim etykiety samoprzylepne trafią do nawijania na rolki (czyli gilzy) muszą zostać wycięte do wskazanego formatu.

Jak to osiągnąć? Najpopularniejszą metodą jest mechaniczne wykrawanie etykiet z wykorzystaniem dedykowanych wykrojników.

 

Zacznijmy jednak od początku. Na czym polega sztancowanie etykiet?

 

Po wydrukowaniu i zabezpieczeniu laminatem lub lakierem etykiety są wycinane do pożądanego formatu. Do tego momentu to rolka materiału samoprzylepnego z nadrukowanym na niej projektem graficznym. Proces sztancowania czy też wykrawania etykiet polega właśnie na wycięciu etykiet do kształtu, jaki chcemy uzyskać.

wykrojnik etykiet samoprzylepnych
Czym właściwie jest wykrojnik?

 

Nasze wykrojniki zamawiamy w firmie o światowej renomie - Rotometrics. Tam też surowa płyta blachy przechodzi przez kolejne procesy takie jak trawienie i obróbka CNC, w której szlifowane są ostrza. Produktem finalnym jest właśnie gotowy wykrojnik, dzięki któremu możemy wyciąć etykiety do dowolnego kształtu.

Należy też wspomnieć, że dzięki wykrojnikom możliwe jest także perforowanie etykiet.

wykrojnik-etykiet

 

Czy druk nowej etykiety to też koszty związane z zakupem wykrojnika?

Niekoniecznie!

I cieszymy się, że możemy być posłańcem tej Dobrej Nowiny ;).

Aktualnie mamy w swoich zasobach około 4 tysięcy wykrojników i ta liczba stale rośnie. Najpowszechniejsze są oczywiście te prostokątne, kwadratowe i okrągłe. Jeśli zatem nie mamy do czynienia z jakimś finezyjnym kształtem to istnieje spore prawdopodobieństwo, że możliwe będzie skorzystanie z posiadanego już przez nas wykrojnika.

wykrojnik-etykiet-samoprzylepnych

Jeżeli jednak mamy wyjątkowo wymyślną etykietę lub niefortunnie nie dysponujemy żadnym zbliżonym wykrojnikiem - zamówienie na nowy realizujemy w ciągu 1 dnia roboczego. Wiąże się to z jednorazowym kosztem ok. 600-800 zł netto.

Chcesz sprawdzić, czy uda Ci się zaoszczędzić kilkaset złotych już na samym początku współpracy? Zadzwoń do nas lub napisz, chętnie pomożemy!

Zamów zestaw próbek materiałów

Podaj e-mail i odbierz wzornik

Zamów próbki

Odbierz swój wzornik!