Etykiety samoprzylepne to jeden ze sposobów pozwalający na ozdobienie opakowań różnych produktów. Pełnią one zarówno ważną funkcję informacyjną, jak i marketingową. Dzięki nim można przyciągnąć uwagę i zainteresowanie konsumentów. Naklejki samoprzylepne pozwalają także na znakowanie towarów.

Etykiety samoprzylepne z nadrukiem są ważnym narzędziem promocyjnym. Warto umieszczać je na opakowaniach wielu towarów – m.in. spożywczych, kosmetycznych, chemicznych, przemysłowych. 

Nasza drukarnia etykiet samoprzylepnych na roli zapewnia wysoką jakość naklejek dzięki technologii HP Indigo. Bazujemy na zróżnicowanych materiałach, w tym także na podłożach drukowych z certyfikatem FSC.

 

Czym są etykiety samoprzylepne?

Etykiety samoprzylepne składają się 3 warstw. Pierwszą z nich stanowi zadrukowany materiał wierzchni, który dodatkowo pokrywamy laminatem lub lakierem. Drugą warstwę stanowi klej, a trzecią - podkład. To właśnie materiał wierzchni etykiety finalnie znajduje się na produkcie spełniając zarówno funkcję informacyjną jak i marketingową.

 

Przykładowe realizacje:

Starogospodowe
Starogospodowe

Starogospodowe

Opakowania Lawenda
Opakowania Lawenda

Opakowania Lawenda

Klient: Dworzysk

Etykiety na puszki i wiaderka z farbami
Etykiety na puszki i wiaderka z farbami

Etykiety na puszki i wiaderka z farbami

Dulux

Kamionkowskie
Kamionkowskie

Kamionkowskie

Browar Czarnków

Gridelli
Gridelli

Gridelli

Gridelli

Policy
Policy

Policy

Jak drukować etykiety samoprzylepne?

 

Punktem wyjściowym powinno być określenie rodzaju opakowania. Sprecyzowanie materiału i kształtu pomoże w dobraniu dedykowanego podłoża drukowego. Równie istotne jest także to, czy produkt będzie przechowywany w wymagających warunkach (jak np. kosmetyki łazienkowe lub wina, które ulegają chłodzeniu). Cyfrowa technologia druku umożliwia ekologiczny wydruk etykiet w ciągu kilku dni roboczych.

 

 

 

 

 

 

Etykiety samoprzylepne z nadrukiem i dodatkowymi zdobieniami

 

Nasza drukarnia umożliwia szeroki wachlarz uszlachetnień etykiet samoprzylepnych na roli. Możemy zaproponować hot-stamping, efekty metaliczne, zdobienia lakierem wybiórczym lub cyfrowym lakierem 3D oraz nadruk srebrną farbą.  Zajmujemy się także drukowaniem etykiet wzbogaconych o kolory Pantone.

Staramy się szukać oszczędności już na początku współpracy - szukamy zbliżonych wykrojników do otrzymanego projektu etykiety. Z uwagi na to, że w naszych zasobach dysponujemy kolekcją ponad 4 tysięcy wykrojników istnieje duża szansa na możliwość skorzystania z gotowych zasobów.

W przypadku niestandardowych form zamawiamy dedykowany wykrojnik.

 

 

Jaki materiał etykiet samoprzylepnych wybrać?

 

Nasza cyfrowa drukarnia etykiet samoprzylepnych na roli oferuje zarówno papierowe podłoża drukowe, w tym także surowce przyjazne środowisku opatrzone certyfikatem FSC. W połączeniu z cyfrową technologią druku możemy zaoferować etykiety ekologiczne.Dysponujemy również foliowymi materiałami.

 

Drukowanie etykiet możemy także wzbogacić zdobieniami w zależności od oczekiwań klienta.

 

 

 

 

 

Etykiety na butelki, na słoiki - jak umieszczać etykiety samoprzylepne na produktach?

 

Cechą charakterystyczną etykiet na roli jest sposób, w jaki umieszcza się je na opakowaniach. Takie stickery mają warstwę kleju co sprawia, że bez trudu można przykleić je na towary przy użyciu etykieciarki. Inną opcją jest naklejanie ręczne, co sprawdza się w przypadku niskich serii produktów.

Tego typu naklejki mają duży potencjał marketingowy, są również nośnikiem informacji . Można umieścić je na produktach o różnym przeznaczeniu. 

Zamów zestaw próbek materiałów

Podaj e-mail i odbierz wzornik

Zamów próbki

Odbierz swój wzornik!