Wzrost sprzedaży kawy o 400% dzięki zmianie technologii druku opakowań. Jak to możliwe?

Brazylia zwykle podawana jest na początku listy krajów kojarzących się z najlepiej smakującą kawą.

Do ciekawego wniosku doszedł dział marketingu jednego z czołowych producentów ziaren do zaparzania “małej czarnej” z tego właśnie regionu. Badania wykonane na zlecenie Cafe Pele wykazały, że konsumenci preferują kawę przygotowywaną w kawiarni od tej parzonej w domu z jednego prostego powodu – wychodzą z założenia, że ta w kawiarni jest świeższa. Kawa sprzedawana w marketach w przemysłowych opakowaniach często dostaje łatkę zalegającej długo na półkach sklepowych przez co zwietrzałej i zwyczajnie gorszej.

Wspomniany wcześniej dział marketingu postawił sobie dość ambitne wyzwanie i postanowił zmienić to skojarzenie wśród klientów i jednoznacznie zakomunikować świeżość produktu pakując go w “dzisiejszą gazetę”.

wydanie gazety

Zastanawiasz się jak zostało to zorganizowane? W sprawę zaangażowana została lokalna drukarnia wyposażona w cyfrowy sprzęt HP Indigo a proces wyglądał mniej węcej tak jak w filmiku.

Na potrzeby przeprowadzonej akcji promocyjnej zaprojektowano zupełnie nowe opakowanie, które przedstawiało… aktualne wydanie gazety O Estado De S. Paulo. Niemal jednocześnie z drukiem prasy odbywał się proces replikowania okładki za pomocą HP Indigo i hermetycznego pakowania. W ten sposób 2,5 tony (sic!) kawy były dystrybuowane wśród lokalnej społeczności i okolicznych sklepach.
kawa

Pomysłodawcom kampanii zależało na zakomunikowaniu, że dzięki częstym dostawom kawa trafia do rąk konsumentów świeża a tym samym aromatyczna, a nie po tygodniach czy miesiącach leżakowania w magazynach.

Efekty zastosowania druku cyfrowego HP Indigo w liczbach:

W ramach podsumowania kampania zaowocowała skokiem sprzedaży o 400%. Na Facebook’u zarejestrowano ponad 100 tysięcy interakcji, a gdyby przeliczyć te działania na konkretne liczby to można by wycenić tę darmową reklamę na 115 000$. Te liczby robią wrażenie, prawda?

Zamów zestaw próbek materiałów

Podaj e-mail i odbierz wzornik

Zamów próbki

Odbierz swój wzornik!