Zrób wywiad – 5 pytań, które powinieneś zadać cyfrowej drukarni etykiet

Szukasz drukarni, z którą zbudujesz trwałe relacje? Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób zweryfikować jej kompetencje? Nie marnuj czasu na zadawanie pytań, na które padną oczywiste odpowiedzi. Jeśli zapytasz jaką jakość prezentuje ta czy inna drukarnia, to możesz być  pewien, że przedstawiciel handlowy zapewni Cię o jakości nie znajdującej konkurencji na rynku. Zobacz jak przygotować się do rozmowy z drukarnią. Jak sprawdzić jej kompetencje i jakość usług - te 5 pytań po prostu musisz zadać!

cyfrowa-drukarnia-etykiet-samoprzylepnych

#1 Czy masz szansę otrzymać proof, cromalin, próbny wydruk etykiety?

 

Chyba nikt nie lubi kupować przysłowiowego kota w worku. Przed rozpoczęciem współpracy najlepiej sprawdzić jakość druku. Nawet w przypadku tej samej technologii możliwe są rozbieżności w końcowym efekcie. Nie jest to absolutnie regułą, ale my oferujemy takie proofy bezpłatnie.

bezplatny-wydruk-probny-etykiety

Dostarczamy wydruk w postaci arkusza wyciętego z roli w 3 dni robocze pod wskazany adres. Za darmo i bez żadnych zobowiązań. Pozwala to na sprawdzenie jakości druku, kolorystyki i kleju.

 

#2 Czy możesz liczyć na wsparcie grafika przy przygotowaniu projektów etykiet  do druku?

Każda technologia rządzi się nieco innymi prawami dotyczącymi przygotowalni plików. Przed rozpoczęciem współpracy warto sprawdzić, czy te wymogi są w pełni jasne i transparentne. Nie ma chyba nic bardziej uciążliwego niż dowiadywanie się o nowych zasadach przy każdym kolejnym zleceniu…

U nas zasady są proste: jedna etykieta w jednym pliku, minimum 3mm spady, teksty zamienione na krzywe… O pozostałych wymogach można przeczytać TUTAJ.

 

#3 Zapytaj o terminy realizacji zamówień na etykiety

szybki-czas-realizacji-wydrukow

To dość standardowe pytanie. Nie warto jednak pomijać tej kwestii przy okazji pierwszych rozmów. Dlaczego? Jeśli wszystkie inne kwestie zostaną dograne i ustalimy mniej więcej terminy realizacji to przy pierwszym zleceniu mamy możliwości weryfikacji tego jak pracuje drukarnia i czy dotrzymuje terminów. U nas standardowy czas realizacji zamówienia wynosi 5 dni roboczych.

 

#4 Jakie są dodatkowe koszty?

koszty-wykrojnika-etykiet

W przypadku technologii cyfrowej nie ma konieczności zamawiania polimerów. Jedynym dodatkowym kosztem, który może się pojawić jest wykrojnik.

Tego też można jednak uniknąć w naszej drukarni. Jeśli potrzebujemy etykiety w standardowym kształcie (prostokąt, kwadrat, koło) - jest duża szansa na skorzystanie z posiadanego już wykrojnika w zbliżonym rozmiarze.

 

#5 Jakie koszty należy uwzględnić poza wykrojnikiem?

Jeśli decydujemy się na srebrzenie lub złocenie etykiet z wykorzystaniem hot-stampingu wówczas należy przygotować się na konieczność zakupienia matrycy. Jednak i tutaj mamy kolejną dobrą wiadomość - jeżeli zależy nam na uzyskaniu metaliczności wybranych elementów możemy skorzystać po prostu z innego surowca - folii srebrnej. W efekcie możemy uzyskać metaliczność każdego koloru - przykład w branży spożywczej można zobaczyć TUTAJ, a w przypadku browaru - TU.

metalizowana etykieta samoprzylepna na olej Św. Wawrzyńca

Zamów zestaw próbek materiałów

Podaj e-mail i odbierz wzornik

Zamów próbki

Odbierz swój wzornik!