Etykieta na świece w duchu ekologii

Etykiety na opakowania produktów spełniają nie tylko funkcję informacyjną - to także potężny nośnik reklamowy. Takie ekologiczne etykiety pozwalają przykuć uwagę konsumenta i skłonić go do refleksji podczas podejmowania decyzji zakupowych.

22 kwietnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Święto stanowi doskonałą okazję do refleksji i pochylenia się nad nowymi możliwościami, które pozwalają naszej drukarni być bliżej natury i wykazywać się większą troską o środowisko naturalne. Staramy się wykorzystywać nowe szanse prowadzące ku ochronie przyrody, dlatego z okazji tegorocznych obchodów Dnia Ziemi przy wsparciu DeLight Candles stworzyliśmy świece sojowe o limitowanym zapachu. Opakowania na świece zostały wyposażone ekologiczne etykiety. Ten zabieg miał pozwalać na odkrycie potencjału nowego rozwiązania.

 

Etykiety ekologiczne, czyli druk w zgodzie z naturą

Coraz więcej konsumentów reprezentuje wysoki poziom świadomości w kontekście ochrony środowiska naturalnego. Suma takich codziennych wyborów ukierunkowanych na ochronę środowiska przynosi dalekosiężne rezultaty.

Dbanie o przyrodę i korzystanie z jej zasobów w jak najbardziej racjonalny sposób mają wpływ zarówno na życie nasze, jak i przyszłych pokoleń. Troska o środowisko naturalne to jednak nie tylko kwestia decyzji indywidualnych osób. To sprawa nas wszystkich, dlatego również coraz więcej firm dąży do podejmowania kroków przyjaznych środowisku. Jesteśmy jednym z takich przedsiębiorstw, a naszym wyrazem odpowiedzialności w tym zakresie jest przede wszystkim eko-technologia.

eko drukarnia etykiet

 

Z okazji Dnia Ziemi wysłaliśmy do części naszych klientów sojowe świece przygotowane we współpracy z firmą DeLight Candles. Produkty powstały w ramach limitowanej edycji i zachwycają modnym zapachem palo santo, który stwarza sprzyjające warunki do relaksu i mentalnego przeniesienia się na łono natury. Każdą ze świec zdobiła etykieta ekologiczna, która miała pokazać potencjał wykorzystania materiałów z dodatkiem recyklatu. Wierzymy, że taki drobny gest ma szansę nakłonić klientów do podejmowania decyzji związanych z wyborem etykiet na nowym materiale.

Dzień Ziemi potraktowaliśmy jako okazję do zaanonsowania naszego najnowszego surowca przyjaznego środowisku. Mowa o białej folii z dodatkiem recyklatu. Część naszych klientów otrzymała personalizowane świece oklejone właśnie tą etykietą. Nie zabrakło także uszlachetnienia - cyfrowego lakieru 3D. Ten projekt stanowił naszą próbę udowodnienia, że naturalne i z odzysku nie oznacza wcale gorsze!

Przygotowane przez nas ekologiczne naklejki na świece wykonaliśmy z surowca rPE 80 Top White. Ten nowy ekosurowiec aż w ⅓ składa się z recyklatu, czyli materiału, który pozyskuje się w ramach procesu recyklingu odpadów. Nasze ekologiczne etykiety dają więc drugie życie przetworzonym i odzyskanym odpadom, co ma pozytywny wpływ na przyrodę. Ich wtórne wykorzystanie pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na nowe surowce oraz ograniczyć zanieczyszczenia.

Wierzymy, że takie eko-decyzje stanowią w gruncie rzeczy wyraz świadomej refleksji - etykieta z dodatkiem takiego recyklatu nie odstaje od standardowego surowca i jak najbardziej pozwala na uszlachetnianie.

 

Czym przyciągnęły uwagę ekoetykiety na świeczki?

Wyprodukowane etykiety na świeczki wyróżniały się także wymownym projektem graficznym. Wybrany przez nas ekosurowiec pozwala na wykonanie wyraźnego i odpowiednio nasyconego nadruku, podobnie jak tradycyjne materiały do produkcji naklejek. Ekologiczna folia nie musi cechować się gorszymi parametrami. Choć na jej powierzchni gdzieniegdzie można zauważyć pewne charakterystyczne zgrubienia, tę pozorną niedoskonałość bardzo łatwo przekuć w atut. Dzięki niej istnieje szansa na wyróżnienie produktu i podkreślenie, że został on przygotowany w zgodzie z duchem ekologii.

Oprócz tego wykorzystaliśmy też możliwości sprzętu HP Indigo w kontekście personalizacji. Imienne etykiety stanowiły wartość dodaną każdego zestawu - personalizowane upominki niosą ze sobą ogromną wartość emocjonalną.

Uszlachetnienie tych etykiet cyfrowym lakierem 3D urozmaiciło ich fakturę - takie widoczne i wyczuwalne wypukłości pozwalają przykuć uwagę.

Umieszczona na etykietach grafika miała przywodzić na myśl naturę, co dobrze wpisywało się w Dzień Ziemi i trend troski o przyrodę.

Nie tylko ekologiczne etykiety – świece w służbie less waste

Ekologiczne naklejki na świeczki to jednak nie wszystko. Tego typu etykiety warto bowiem wykorzystać m.in. w przypadku produktów, które zostały stworzone z myślą o nieszkodzeniu naszej planecie. Aby to podkreślić, wysłane przez nas świece zostały owinięte zwykłym, szarym papierem i zapakowane w kartonowe opakowania wypełnione sizzle packiem. Taki sposób pakowania to nie tylko znak równości między minimalizmem i ekologią, ale także coraz popularniejsze rozwiązanie.

Swoistym creme de la creme były także drewniane wieczka z grawerem.

Po wypaleniu opakowanie na świece może być wykorzystane do przechowywania drobiazgów. Czarne matowe słoje powinny wpisać się w wiele aranżacji.

Realizacja tego projektu dostarczyła nam wiele radości - mamy nadzieję, że te starania zaprocentują!

Zamów zestaw próbek materiałów

Podaj e-mail i odbierz wzornik

Zamów próbki

Odbierz swój wzornik!