Etykiety Coca-Coli ze „Star Wars” – przełom w identyfikacji marketingowej

Wraz z premierą najnowszego filmu z serii „Star Wars” w Singapurze, miała miejsce premiera unikalnych butelek Coca-Coli. Podświetlany diodami OLED miecz świetlny to nie wszystko. Na uwagę zasługuje również jakość wykonania etykiety. Aby osiągnąć jak najlepiej dopasowany materiał na butelce, producentom zaleca się skorzystanie z etykiet butelkowych shrink sleeve, czyli etykiet termokurczliwych.

Nie bez powodu „Star Wars Singapore” to jedno z najczęściej ostatnio wyszukiwanych haseł.   Na   premierę   najnowszego   filmu   w   uniwersum   Gwiezdnych   Wojen   Coca-Cola zaproponowała butelki z nowoczesnymi etykietami, które po dotknięciu świecą się przez 5 sekund.

 

Nowe „Gwiezdne Wojny”, nowe etykiety na butelki Coca-Cola

Singapurski oddział międzynarodowego konsorcjum Coca-Cola udostępnił w sprzedaży wyjątkowe półlitrowe butelki z nietypowymi etykietami. To, co najbardziej przyciąga uwagę, to efekt zawdzięczany diodom OLED. Butelki zostały ozdobione dwiema wersjami etykiet, przedstawiającymi postacie dzierżące miecze świetlne w kolorze niebieskim i czerwonym. W zależności od własnych upodobań związanych z fabułą filmu można więc stanąć po jasnej bądź ciemnej stronie mocy, wybierając odpowiednią butelkę napoju. Nowe butelki Coca-Coli posiadają właściwie tylko jeden mankament – limitowana edycja etykiet dotyczy wyłącznie 8000 egzemplarzy, które dostępne są tylko w Singapurze. Pomimo tego warto uważniej przyjrzeć się butelkom z etykietami shrink sleeve, wyposażonymi w nowoczesną technologię oświetleniową.

Limitowane plastikowe butelki Coca Cola ze święcącymi etykietami termokurczliwymi w pudełku

Źródło: https://mothership.sg/2019/12/coca-cola-star-wars-lighted-bottles-singapore/

 

Etykiety na butelkach Coca-Cola w wersji „Star Wars” – sposób działania

Postacie znajdujące się na etykietach butelek trzymają w dłoniach miecze świetlne. Na uwagę zasługuje bardzo wysoka jakość wykonania opakowania, ale nie tylko ona świadczy o ich przełomowości. Po delikatnym naciśnięciu etykiety butelki w jednym miejscu miecz podświetla się bardzo realistycznie! Zarówno według producenta, jak i recenzji pierwszych użytkowników czas podświetlenia miecza świetlnego na etykietach Coca-Cola wynosi aż 5 sekund.

Efekt podświetlonych mieczy jest wynikiem specjalnego opracowania etykiet, składających się z cienkich diod typu OLED oraz umieszczenia pod nimi równie cienkiej baterii. Jest ona bardzo wytrzymała – pozwala na wzbudzenie oświetlenia w mieczu aż 500 razy. Ciągłość podświetlenia po naciśnięciu ukrytego przycisku osiągnięto dzięki zastosowaniu mikroskopijnego otwartego obwodu elektrycznego. Chociaż ten unikatowy produkt dostępny jest tylko w edycji limitowanej w Singapurze, to entuzjaści „Gwiezdnych Wojen” zapłacą tam za specjalną butelkę dokładnie tyle samo, co za zwykłą półlitrową butelkę Coca-Coli!

 

Shrink sleeve, czyli niezawodne etykiety termokurczliwe

Czy podświetlane etykiety butelkowe od Coca-Coli są krokiem, który zrewolucjonizuje całą branżę marketingową? Z pewnością powszechna implementacja otwartych układów elektrycznych i diodowego podświetlenia OLED wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami produkcyjnymi, a dodatkowo rodzi wątpliwości w zakresie ochrony środowiska.

Szukając nowoczesnych sposobów identyfikacji marketingowej, nie trzeba jednak poprzestawać wyłącznie na ostatnim rozwiązaniu Coca-Coli. Doskonałym przykładem są etykiety termokurczliwe, zwane etykietami sleeve lub shrink sleeve. Etykiety butelkowe (lub etykiety puszkowe) produkowane są z najwyższej jakości folii PCV i PET. Podstawową zaletą tych produktów jest fakt, że zgodnie z nazwą posiadają one właściwości termokurczliwe – pod wpływem wyższej temperatury etykieta kurczy się, idealnie dopasowując się tym samym do kształtu np. butelki. Każda cyfrowa drukarnia etykiet i producenci folii termokurczliwych wiedzą, że są to rozwiązania, które z powodzeniem można stosować nie tylko na butelkach. Dzięki wspomnianej możliwości dopasowania się do kształtu danego przedmiotu, etykiety shrink sleeve z powodzeniem mogą być umieszczane na produktach, które charakteryzują się niestandardowym kształtem.

Na uwagę zasługuje także fakt, że etykiety shrink sleeve mogą zostać zadrukowane w całości oraz przedstawiać dowolną grafikę. Ograniczenia wizualne zależą wyłącznie od ram koncepcyjnych grafików.

Limitowane butelki Coca-Cola ze święcącymi etykietami termokurczliwymi przedstawiające Rey i Kylo Rena

Źródło: https://www.slashgear.com/coca-colas-latest-limited-edition-star-wars-bottle-has-oled-lightsabers-06602522/

 

Wydruk etykiet shrink sleeve - najpopularniejsze rodzaje

Etykiety shrink sleeve, zwane też „owijkami termokurczliwymi”, występują w różnych formach – ich zastosowanie jest bardzo szerokie. W związku z powyższym wyróżnić można między innymi takie formy etykiet jak:

  • etykiety shrink sleeve na całe opakowanie (ang. full body labels),
  • etykiety do tworzenia multipacków (ang. combo pack labels),
  • etykiety częściowe na butelki (ang. bottle partial labels),
  • etykiety zabezpieczające (ang. tamper evident labels).

Decyzja producenta o wyborze konkretnego rodzaju etykiety zależy od jej przeznaczenia. Wszystkie etykiety typu shrink sleeve zapewniają najlepsze efekty estetyczne ze względu na doskonale przylegającą folię, która nie zniekształca umieszczonej na niej grafiki.

Zamów zestaw próbek materiałów

Podaj e-mail i odbierz wzornik

Zamów próbki

Odbierz swój wzornik!