Etykiety samoprzylepne i shrink sleeve dla sektora small business - poznaj korzyści

Trudno polemizować z tym, że etykieta samoprzylepna lub skrink sleeve na produkcję jest jednym z najważniejszych elementów decydujących o jego sprzedaży. To fakt. Wydawałoby się, że dla sektora small businnes, start- upów, małych firm nieosiągalne jest wyposażenie swoich produktów w profesjonalne, efektowne etykiety.

Trafienie w odpowiednią ilość etykiet przy rozwijającym się biznesie może być trudne. Dlatego można zacząć od drukowania niewielkich partii, by sprawdzić czy dany produkt wzbudza zainteresowanie. Wielką korzyścią będzie współpraca z drukarnią cyfrową, która umożliwia wydruk nawet już od 100 etykiet.

Szybka drukarnia etykiet

Poznaj trzy korzyści płynące ze współpracy z drukarnią cyfrową

#1 szybkość realizacji zleceń

To idealna opcja nie tylko dla początkujących firm, ale także właśnie dla tych z sektora small business oraz tych producentów, którzy w swojej ofercie mają produkty sezonowe z różnymi wersjami smakowymi, kolorystycznymi czy zapachowymi do wyboru. Druk w technologii cyfrowej umożliwia zamówienie naprawdę minimalnych ilości etykiet bardzo wysokiej jakości, co jest atrakcyjne kosztowo i czasowo... W porównaniu do innych metod drukowania (np. w technologii fleksograficznej) druk cyfrowy wymaga mniejszej ilości konfiguracji. Wystarczy przesłać gotowy plik PDF z projektem.

Jeśli potrzebujesz wydrukować etykiety w bardzo krótkim terminie, to druk cyfrowy będzie twoim sprzymierzeńcem. 

 

#2 Optymalizacja kosztów drukowania

W druku cyfrowym nie stosuje się form czy płyt tak, jak np. we fleksografii lub druku offsetowym. To oznacza, że wspominany już czas realizacji zlecenia skraca się i w rezultacie zmniejszony nakład pracy wpływa na niższe koszty ponoszone na etykiety.

 

 

drukarz HP Indigo przy pracy

We fleksografii minimalna ilość zamawianych etykiet jest naprawdę duża.

To może prowadzić do wielu niepożądanych skutków. Po pierwsze, skoro jesteśmy na rynku small business, to zastosowanie druku wielonakładowego wydaje się biznesowo nieuzasadnione. Mały nakład produkcyjny gryzie się z wydrukowaniem dużej ilości etykiet, które będą zalegać na magazynie. To może prowadzić do tego, że etykiet nie wykorzystamy bo produkt nie przyjął się tak, jak tego oczekiwaliśmy. Niewielka, ale regularna sprzedaż może doprowadzić do tego, że w którymś momencie design etykiet znajdzie się w opozycji do panujących trendów. Ryzyko jest bardzo realne i sensowne jest w takim przypadku zastosowanie druku cyfrowego, bez obawy zmarnowania budżetu.

 

#3 Elastyczność, na którą Cię stać

Druk cyfrowy ma tę przewagę nad innymi technologiami druku, że w bardzo elastyczny sposób można wpływać na zmiany w projekcie. Nie wymaga to dodatkowej pracy związanej z konfiguracją drukarki HP Indigo, dzięki czemu szybko i łatwo można zaktualizować etykietę pod kątem designu. Wszystko dzięki temu, że druk odbywa się tak naprawdę z komputera, z pliku .pdf. Przy masowych produkcjach etykiet w zasadzie nie ma możliwości wprowadzania zmian bez narażenia się na duże straty. Przestarzałe etykiety nie zostaną wykorzystane i trzeba będzie ponieść koszty związane z wprowadzeniem aktualizacji.

 

 

Druk małych ilości etykiet samoprzylepnych

Druk cyfrowy dla małych biznesów jest elastyczny, niewymagający i niegenerujący sztucznych kosztów. Rynek poligraficzny może wydawać się skomplikowany i wywołujący w pierwszym kontakcie obawy, czy aby na pewno zmieścimy się w budżecie przeznaczonym na etykiety. W naszej drukarni rozpoczynamy produkcję przy zamówieniu od 450 zł, co pozwala na nawiązanie współpracy w bardzo elastyczny sposób.

 

 

 

 

 

Zamów zestaw próbek materiałów

Podaj e-mail i odbierz wzornik

Zamów próbki

Odbierz swój wzornik!