Etykiety samoprzylepne na butelki na wino. Na co zwrócić uwagę przy wydruku według Winnicy Kędrów

 

Wzrost liczby winnic na rodzimym gruncie (stan na 2019 rok to około 500 zarejestrowanych punktów) generuje konieczność sprostania wymaganiom tego segmentu rynku. Mowa o odporności surowca na wilgoć, na którą trunek jest narażony podczas schładzania czy możliwościach uszlachetnień. 

Pan Łukasz, założyciel Winnicy Kędrów podzielił się z nami swoją historią oraz drogą, która zaprowadziła go do naszej drukarni.

Informacje o Winnicy Kędrów

Winnica Kędrów mieści się w Faliszowicach i zajmuje około 2 ha. Wśród prowadzonych upraw przeważają odmiany na białe wina (m.in. riesling i solaris). Z kolei w przypadku win czerwonych są to regent i zweigelt. 2017 rok upłynął pod znakiem rejestracji winnicy Kędrów, a wina ze wspomnianego roku są pierwszymi, które trafiły finalnie do sprzedaży.

 Wina z winnicy z etykietami samoprzylepnymi

http://winnicakedrow.pl/

 

Wywiad z Panem Łukaszem z Winnicy Kędrów

Jak zrodził się pomysł na winnicę?

W okolicach 2007-2008 roku poznałem winiarza, który zaprosił mnie na degustację do swojej winnicy. Później trafiłem na Dni Wina organizowane raz do roku w Jaśle, które stanowią najstarszą imprezę tematyczną tego typu organizowaną w Polsce. Chyba właśnie te wydarzenia mógłbym wskazać jako zalążek nowej przygody.

Poza tym - mój ówczesny szef był entuzjastą win z całego świata i niejednokrotnie odwiedzaliśmy winiarnie z różnych zakątków. Najlepiej wspominam wizyty w winnicach w Kalifornii i RPA - czułem pozytywne wibracje płynące z tamtych miejsc. 

Z wykształcenia jestem rolnikiem, stąd też kontakt z naturą i zbieranie plonów pracy własnych rąk są mi wyjątkowo bliskie. Na odziedziczonej po dziadkach roli w 2011 roku zasadziłem na próbę około 400 krzewów. Rezultatem tego eksperymentu były dwa białe wytrawne wina. Dopingującym doświadczeniem był fakt, że zostały wyróżnione dwoma medalami na Dniach Jasła. 

Dyplom i medal dla winnicy Kędrów

Jak powstał pomysł na etykietę na wino?

Podczas wizyty w RPA zapadły mi w pamięć plakaty promujące Kapsztad. Motywy graficzne nawiązywały do charakterystycznych cech miasta - tamtejszej architektury, zwierząt i winorośli. Odnalazłem później ten plakat na Pinterest - to właśnie ten projekt był inspiracją dla moich etykiet na wino. Chciałem stworzyć coś, co będzie odzwierciedleniem cech kojarzonych z Sandomierzem.

etykieta samoprzylepna na wino

Czy od razu byliście zdecydowani na konkretny surowiec - papier verge?

Zdecydowanie nie. Poprzednia drukarnia etykiet nie do końca sprostała moim oczekiwaniom. Zaetykietowane butelki przechowywałem w piwnicy, gdzie nie było w 100% sucho. W efekcie etykiety płowiały, traciły ostrość a wraz z nią pigment. 

Czy bezpłatny wydruk próbny etykiety pomógł w jakiś sposób w realizacji projektu?

Naturalnie! Niezobowiązująca możliwość przetestowania etykiety na wino w naturalnych warunkach była miłym zaskoczeniem. Nie każda drukarnia etykiet oferuje taką opcję. 

Jak ocenia Pan obsługę i czas realizacji?

Cały proces wydruku etykiet przebiegł bez zastrzeżeń, a 4 dniowy czas realizacji jest naprawdę przyjazny.

etykiety na butelki wina

Etykiety samoprzylepne dla winnic - wskazówki

Podczas projektowania etykiet na wino należy pamiętać o podstawowych danych, które muszą się na niej znaleźć. Jest to:

  • określenie kategorii alkoholu (w tym przypadku - wino);
  • pojemność;
  • zawartość procentowa alkoholu;
  • wskazanie producenta;
  • informacja o zawartości siarczyn;
  • numer serii.

To tyle z prawnego punktu widzenia. 

Z kolei jeśli mowa o przygotowaniu plików etykiet do druku - tutaj też trzeba pamiętać o podstawowych wytycznych. Wśród nich jest m.in.:

  • zamiana wszystkich tekstów na krzywe;
  • uwzględnienie spadów (min. po 1,5 mm z każdej strony);
  • pliki zapisane jako kompozytowe PDFy.

Komplet informacji znajduje się TUTAJ

 

Wydruk etykiet samoprzylepnych dla winnic w Unilogo

Wiemy, że wszelkie początki nie należą do najłatwiejszych. Dlatego też staramy się możliwie upraszczać i uprzyjemniać przygodę z etykietami samoprzylepnymi.

Nasza cyfrowa drukarnia etykiet oferuje możliwość wydruku już od 1 sztuki w 4 dni robocze. Mnogość surowców i uszlachetnień z pewnością pozwoli na wyprodukowanie odpowiedniej etykiety. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat próbnych wydruków skontaktuj się z nami
 

Zamów zestaw próbek materiałów

Podaj e-mail i odbierz wzornik

Zamów próbki

Odbierz swój wzornik!