Etykiety termokurczliwe na butelki Smirnoff – w służbie wolności

Wolność, równość, braterstwo – hasła znane z Rewolucji Francuskiej nie straciły na aktualności. Jedno z tych podstawowych praw – mowa o równości – stało się inspiracją do stworzenia limitowanej edycji etykiet termokurczliwych na butelki Smirnoff.

Niżej opiszemy pokrótce dwie akcje: jedna z nich miała na celu propagowanie równego traktowania przedstawicieli różnych narodowości oraz kręgów LGBT.

To hasło stanowi clue całej inicjatywy:

YarzaTwins

https://yarzatwins.com/hp-x-smirnoff/

Kolaboracja Yarza Twins z drukarnią cyfrową

Koncepcja była dość prosta: stworzenie etykiet shrink sleeve, które będą przedstawiać podobizny osób z różnych kontynentów wraz z niepowtarzalnymi elementami graficznymi. W tym celu sfotografowano 21 osób różnych narodowości – liczba 21 nie jest też przypadkowa (Smirnoff No 21). Następnie zdjęcia twarzy modeli zmiksowano między sobą z różnymi popiersiami, dodatkami do strojów i wzorami graficznymi. W ten sposób powstało wiele postaci o unikalnym wyglądzie.

etykiety-termokurczliwe

https://yarzatwins.com/hp-x-smirnoff/

W uzyskaniu jaskrawych barw pomogła technologia druku cyfrowego HP Indigo i możliwość zastosowania 7-u kolorów. W tym przypadku standardowy CMYK + G (zielony), V (fioletowy) i O (pomarańczowy).

Realizacja tego projektu była możliwa dzięki zastosowaniu oprogramowania HP SmartStream D4D. To nic innego jak uproszczona wersja HP SmartStream Designer for Adobe Illustrator CC2018.

personalizowane-etykiety

https://packagingeurope.com/downloads/2783/download/HP_071117.jpg?cb=f17375546859b5ca5988ba833077235d&w=640

Zastosowanie tej aplikacji stanowiło brakujący element między pomysłem a realizacją.

Do obejrzenia TUTAJ.

Etykiety termokurczliwe w kolorach tęczy

I to dosłownie. Na okoliczność Parady Równości w Londynie pojawiła się limitowana edycja kilkuset butelek z etykietami przedstawiającymi pary jednopłciowe. Projekt zorganizowano we współpracy z CCL Design UK.

etykiety-shrink-sleeve-Smirnoff

https://ccllabel.com/wp-content/uploads/2016/07/SmirnoffLoveWins_Header-e1469783720759-scalia-gallery-fullwidth.jpg

Brytyjski producent alkoholu Diageo zdecydował się też wesprzeć organizację wspierającą społeczność LGBT dzięki sprzedaży butelek z promocyjną, spersonalizowaną etykietą.

Personalizowane etykiety shrink sleeve w kilku kliknięciach

Ze zgromadzonych materiałów graficznych (wspomnianych wcześniej zdjęć i obiektów wektorowych) aplikacja jest w stanie wygenerować niemal nieskończenie wiele niepowtarzalnych projektów.

Podsumowując – obie wspomniane realizacje wydają się być dość skomplikowane pod kątem wykonania – kompilacja wielu grafik, różnorodność. Aplikacja HP SmartStream sprzyja jednak kreatywnym realizacjom ograniczając ilość operacji z nimi związanych do minium.

Ogromne zaangażowanie grupy docelowej, masa bezpłatnej promocji w mediach społecznościowych a finalnie wzrost sprzedaży – to dodatkowe korzyści wynikające z przeprowadzenia takiej akcji.

Zamów zestaw próbek materiałów

Podaj e-mail i odbierz wzornik

Zamów próbki

Odbierz swój wzornik!