Przezroczyste etykiety samoprzylepne na szklane słoiki z miodem Pasieki Sadowskich

Miody z Pasieki Sadowskich to perła wśród polskiego pszczelarstwa. Poza tradycyjnymi produktami Pasieka oferuje również miody smakowe, np. z dodatkiem malin czy mięty, a także świece i mydła z woskiem pszczelim. Poza unikatowymi smakami właściciele zadbali z taką samą troską o etykiety na słoiki ze swoimi wyrobami. O szczegółach opowiedziała nam Pani Anna, która na co dzień zajmuje się w Pasiece rozwojem sklepu internetowego: 

W Pasiece Rodziny Sadowskich od zawsze stawialiśmy na wyjątkowy wygląd naszych słoików miodów i produktów pszczelich. Z jednej strony oferujemy najwyższą jakość produktu - naturalnego miodu. Ale wiemy też, jak ważny dla naszych Klientów jest walor estetyczny, jaki nasze słoiki wnoszą ze sobą do każdego domu. 

Przezroczyste etykiety samoprzylepne na słoiki miodu wykonane dla Pasieki Sadowskich

Miody z Pasieki Sadowskich - przezroczyste etykiety na słoiki 
 

Kto stoi za projektem etykiet samoprzylepnych? 

Za design produktu i oprawę graficzną, w tym etykiety na słoiki odpowiada Iwona Jasińska, artystka i absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych. Prezentacja produktu, pozytywnie wyróżniająca się na rynku produktów gastronomicznych, szybko zyskała uznanie naszych Klientów, którzy docenili wyjątkowy wygląd i artystyczny sznyt naszych wyrobów. Dobrze zaprojektowana i wydrukowana etykieta na miód to podstawa! 

Projektowanie etykiet to długi kreatywny proces, w efekcie którego często powstaje kilka wersji. Zastanawiamy się wtedy wspólnie, która z zaprojektowanych opcji będzie lepiej wyglądała na finalnym produkcie - a to da się ocenić dopiero wtedy, kiedy produkt trzyma się w ręku. Świetną opcją jest wtedy możliwość darmowego próbnego wydruku etykiety. Najwygodniej jest nam zamówić dwie wersje, co do których nie jesteśmy pewni, a kiedy odbieramy wydruki próbne - oklejamy nimi produkty. Dopiero w takiej finalnej formie decydujemy, która z etykiet bardziej pasuje do produktu, do nas jako firmy i co najważniejsze - która najbardziej spodoba się naszym klientom. 
Słoiki miodu z Pasieki Sadowskich z foliowymi etykietami samoprzylepnymi

foliowe etykiety na miody

 

Finalnie zdecydowaliście się na wydruk przezroczystych etykiet - dlaczego?

Kiedy wprowadzaliśmy do oferty miody z naturalnymi dodatkami, zauważyliśmy, że są po prostu piękne. Dodanie liofilizowanej maliny barwi miód na różowo, porzeczka daje miód w bordowym kolorze, natomiast dosypanie cynamonu sprawia, że miód przybiera ciepłą, brązową barwę. Ustawione obok siebie słoiki napełnione różnymi opcjami miodów z dodatkami to była cała feeria barw stworzonych przez naturę! Ale jak nakleić etykietę na słoik, nie zasłaniając jego zawartości? Iwona zaprojektowała przezroczyste etykiety klejone do słoika, które mają naniesione tylko informacje o produkcie oraz minimalistyczne elementy graficzne, a sama etykieta jest przezroczystą folią. Wtedy z pomocą przyszła drukarnia Unilogo, która wydrukowała nam ten nietypowy pomysł bezbłędnie. Etykiety pokazują zawartość słoika, informują klientów o produkcie i świetnie trzymają się produktu. To zlecenie sprawiło, że od dawna trzymamy się drukarni, która potrafi zrealizować nasze najbardziej śmiałe pomysły, wychodząc naprzeciw naszym potrzebom. 

Słoiki miodu Sadowskich z etykietami samoprzylepnymi stworzonymi z wykorzystaniem folii ultraclear

efekt no-label look na słoikach z miodem zapewnia folia ultraclear

 

Etykiety transparentne, etykiety ultraclear, etykiety no-label look - czy są tu jakieś różnice?

Folie przezroczyste dzielimy na folię ultraclear PP i folię transparentną PE. Różnice między tymi dwoma surowcami etykiet są widoczne niemal na pierwszy rzut oka.

Folia polipropylenowa (PP) ultraclear jest krystalicznie przejrzysta, idealnie stapia się np. ze szklanymi powierzchniami. W efekcie uzyskujemy efekt imitujący nadruk na szkle - podobnie jak w przypadku etykiet na szklane butelki piwa Desperados. Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj surowca jest przeznaczony do opakowań “twardych” o regularnym kształcie, ponadto wymaga etykietowania maszynowego. 

Folia transparentna polietylenowa (PE) jest bardziej rozciągliwa, dlatego też etykiety z folii PE są naklejane na opakowania o nieregularnych powierzchniach lub takie, które “pracują” - np. tuby, które ulegają częstym naciskom podczas wydobywania produktu. Ponadto etykiety polietylenowe nie są już tak przejrzyste i nie zapewniają efektu “no-label look”. 

Omawialiśmy także pokrótce pozostałe rodzaje materiałów etykiet samoprzylepnych. 
Wyroby Rodziny Sadowskich zostały uhonorowane prestiżowymi znakami jakości “Doceń polskie” i “top produkt”. Miód z czarną porzeczką uzyskał też Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego. 

słoiki miodu z przezroczystymi etykietami wraz z Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego
 

Zamów zestaw próbek materiałów

Podaj e-mail i odbierz wzornik

Zamów próbki

Odbierz swój wzornik!