Rodzaje etykiet na wino - jak powinny wyglądać i ile kosztują?

Wina stanowią elitarny segment wśród alkoholi. Dynamiczny wzrost winnic na rodzimym gruncie prowadzi do popularyzacji tych trunków. Na przełomie 2009/2010 roku wg Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zarejestrowano zaledwie 26 winnic, przy czym dekadę później Business Insider* donosi o liczbie ponad 230 winnic. Ciężko uwierzyć, prawda?

Wspomniany wzrost generuje konieczność zapewnienia etykiet na wino dla wytwórców. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących etykiet samoprzylepnych drukowanych w technologii cyfrowej.

etykieta na wino z lakierem cyfrowym 3D

 

Gdzie wydrukować etykiety na wino?

 

Najlepiej w sprawdzonej drukarni etykiet. O tym co było istotne przy nawiązaniu współpracy z Winnicą Płochockich opowiada Pani Barbara Płochocka:

Dwie kwestie były dla nas ważne. Bliskość drukarni od naszego miejsca zamieszkania, a co za tym idzie łatwość kontaktów osobistych, co na początku współpracy było bardzo istotne.

etykieta na wino

Zrealizowaliśmy z sukcesem wiele wydruków etykiet samoprzylepnych na wino. Stąd też chcielibyśmy podzielić się tym doświadczeniem i odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań, które mogą się pojawić przy okazji projektowania i produkcji etykiet winiarskich. Cyfrowy wydruk etykiet na maszynach HP Indigo oferuje mnogość możliwości, w tym. np. personalizację etykiet.

 

Mam kilka wariantów etykiet na wino i nie wiem, który wybrać…

 

To częste problemy, z jakimi borykają się nasi klienci. Ciężko podjąć decyzję i wybrać etykietę na butelkę wina, którą widziało się tylko w postaci projektu na ekranie komputera, prawda? Oczekiwania i wyobrażenia co do efektu mogą nie mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości. Mamy jednak sposób na to, jak można zapobiec ewentualnemu rozczarowaniu. Mowa o próbnym wydruku etykiety samoprzylepnej na wino. Cyfrowe drukarnie etykiet umożliwiają produkcję bezpośrednio z pliku PDF, stąd eliminujemy konieczność przygotowywania form drukowych i zapewniamy szybkie czasy realizacji.

 

Tak jest, wydrukujemy bezpłatnie Twoją etykietę na wino!

Jakość druku cyfrowego na maszynach HP Indigo jest bezkonkurencyjna - jesteśmy pewni naszej jakości i chcemy się nią dzielić. Dlatego też oferujemy bezpłatne wydruki próbne etykiet na butelki wina. Na tych samych maszynach, na których drukujemy w Unilogo Digital Printing powstają np. personalizowane projekty na Coca-Colę czy opakowania Nutelli.

Jak mówi Pani Barbara Płochocka: w tym roku zmieniamy etykiety i próbny wydruk na różnych materiałach pozwolił nam wybrać najlepsze rozwiązanie dla nas.

 

Jak otrzymać próbny wydruk etykiet na wino za darmo?

Jesteśmy cyfrową drukarnią etykiet, która finalne produkcje konfekcjonuje na rolkach. Próbne wydruki naklejek na wino dostarczamy w postaci arkusza wyciętego z roli. Przyspiesza to czas realizacji - pomijamy sztancowanie. Swój projekt można samodzielnie wyciąć nożyczkami i nakleić na butelkę. Przy docelowych realizacjach etykiety są oczywiście sztancowane z wykorzystaniem dedykowanego wykrojnika i nawijane na rolkę.

Przechowywanie wina z naklejoną etykietą samoprzylepną w standardowych warunkach - czyli w lodówce, zamrażarce - powinno pozwolić na ocenę trwałości etykiety i jej wytrzymałości na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

 

W poniższym filmiku można zobaczyć jak w rzeczywistości przebiega proces próbnego wydruku etykiet samoprzylepnych.

Otrzymanie takiego proofa etykiety na wino nie wymaga dużego nakładu pracy - wystarczy przesłać nam plik z projektem. W efekcie w ciągu 3 dni roboczych dostarczamy kurierem UPS odpowiednio zabezpieczony wydruk w technologii cyfrowej. Bez ukrytych kosztów i bez zobowiązań.

 

Jak zaprojektować etykietę na wino?

Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które umożliwią sprawne przygotowanie takiego próbnego wydruku. 

Oto one:

  • każda etykieta na butelki wina powinna być zapisana w oddzielnym pliku,

  • wszystkie teksty należy zamienić na krzywe,

  • każdy plik powinien być zapisany jako kompozytowy plik PDF,

  • wykrojnik powinien być zdefiniowany jako kolor specjalny “wykrojnik”; ewentualne pasery powinny znajdować się poza obszarem netto; inną opcją jest brak obrysu wykrojnika w projekcie,

  • spady powinny wynosić co najmniej po 1,5 mm z każdej strony,

  • elementy graficzne, które mają zawierać się w obszarze etykiety samoprzylepnej powinny być odsunięte od jej krawędzi o min. 1,5 mm.

 

Reszta wytycznych dotycząca przygotowania do druku na folii metalizowanej czy zastosowania HSu znajduje się w pliku do pobrania i wydrukowania TUTAJ.

 

Jak powinna wyglądać etykieta samoprzylepna na wino?

 

Podstawowe informacje, które zamieszcza się na etykietach na wino to rocznik, kraj pochodzenia, nazwa szczepu, sugestie dotyczące przechowywania i zestawiania z potrawami.

Należy oczywiście pamiętać, że etykieta samoprzylepna na wino poza spełnianiem swojej podstawowej, informacyjnej funkcji pełni także rolę reklamową. Jeśli konsument jest już zdecydowany na konkretny szczep wówczas niejednokrotnie dokonuje wyboru sugerując się właśnie etykietą. Dlatego też warto poświęcić chwilę, aby uzyskać efekt WOW projektu etykiety na wino.

Pierwszym etapem jest wybór odpowiedniego materiału. Nasza drukarnia dysponuje typowo winiarskim surowcem - mowa o papierze fakturowanym verge. Naturalny, pozbawiony zadruku jest delikatnie kremowy, a lekkie prążkowanie wyczuwalne pod palcami nadaje mu unikalnego charakteru.

etykieta samoprzylepna na wino

 

Został przetestowany przez tysiące klientów w różnych warunkach -  nie ma zatem obaw, że proces schłodzenia butelki wina z etykietą na verge’u doprowadzi do jego marszczenia czy rozrywania.

Niemniej - rozumiemy wszelkie obawy, stąd zachęcamy do skorzystania z opcji bezpłatnego wydruku próbnego.

 

Ile kosztują etykiety na wino? 

 

To częste pytanie, na które ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi przy pierwszej rozmowie telefonicznej. Każdy projekt traktujemy indywidualnie i przygotowujemy ofertę szytą na miarę. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań w naszym formularzu, dzięki czemu będziemy w stanie przedstawić konkretną ofertę dla etykiet na wino.

 

 

 

 

 

Zamów zestaw próbek materiałów

Podaj e-mail i odbierz wzornik

Zamów próbki

Odbierz swój wzornik!