System automatyzacji produkcji Preflight

Preflight to nowoczesna funkcja systemu automatyzacji produkcji w drukarniach. Dzięki temu rozwiązaniu system automatycznie sprawdza zgodność dostarczonych przez klienta plików graficznych ze specyfikacją i informuje o wykrytych błędach. Wykorzystanie tego oprogramowania pozwala na druk w najlepszym standardzie.

Wgrywane do systemu pliki są automatycznie sprawdzane (wyjątek stanowią pliki z rozszerzeniem .cdr i .zip). Program sprawdza między innymi takie parametry jak rozdzielczość, rozmiar pracy, czcionki oraz linie cięcia.

W momencie, gdy plik nie zostanie pozytywnie zweryfikowany, system samoczynnie zatrzymuje realizację zlecenia i wysyła wiadomość e-mail z informacją o znalezionym błędzie. Gdy problem zostanie wyeliminowany następuje wznowienie produkcji.

Przeczytaj również: "Najczęstsze błędy przy projektowaniu opakowań"

W chwili pozytywnego zakończenia weryfikacji dokumentów Preflight automatycznie tworzy dwa pliki: plik podglądowy wysyłany do klienta oraz plik produkcyjny gotowy do druku. Klient otrzymany materiał podglądowy może zaakceptować – co spowoduje automatyczne rozpoczęcie druku – lub go odrzucić. W tym drugim przypadku zamówienie zostanie wstrzymane i skierowane do korekty.

Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że drukujemy tylko z materiałów graficznych najwyższej jakości.

Zamów zestaw próbek materiałów

Podaj e-mail i odbierz wzornik

Zamów próbki

Odbierz swój wzornik!