Trwałe i ekologiczne etykiety samoprzylepne na kosmetyki Jozka stworzone przez firmę Dary Natury - czy to możliwe?

 

W portfolio naszych klientów znajduje się firma Dary Natury. To marka, która od kilku dekad czerpie z dobrodziejstw ekologicznych składników. Ta perspektywa jest szczególnie bliska w naszej cyfrowej drukarni etykiet. Dlaczego? Działamy w najbardziej przyjaznej środowisku technologii druku, bez emisji toksycznych gazów i odpadów. W kolekcji naszych podłoży drukowych można też znaleźć surowce z dodatkiem recyklatu. Jak połączyły się ścieżki naszej drukarni etykiet samoprzylepnych z firmą Dary Natury? Skąd zaczerpnięto inspirację do zaprojektowania etykiet? Jak mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do urzeczywistnienia tego projektu? O tym poniżej!

ekologiczne etykiety na kosmetyki

Źródło: https://www.facebook.com/JOZKAKOSMETYKI

 

Etykiety na kosmetyki - wyzwania


Oleiste formuły, przechowywanie w wilgotnych warunkach w łazience - to wszystko stanowi zaledwie ułamek spośród wyzwań, jakim muszą sprostać etykiety kosmetyczne. Etykiety powinny być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć i wodę - łazienka jest miejscem o wysokiej wilgotności. Etykiety kosmetyczne wydrukowane na odpowiednich materiałach, zabezpieczone dodatkowo warstwą laminatu stają się odporne na wspomniane wcześniej niekorzystne czynniki zewnętrzne. Połączenie cyfrowej technologii druku, dobór dedykowanego surowca i laminat - to wszystko pozwala uzyskać trwały i estetyczny nadruk, który przetrwa naprawdę wiele. ;)
Czytelność i trwałość takich etykiet to jedno z głównych dążeń reprezentantów marek kosmetycznych, którzy zgłaszają się do cyfrowych drukarni etykiet samoprzylepnych jak np. Unilogo Digital Printing.
Spełnienie powyższych kryteriów umożliwi wydruk etykiet na kosmetyki, które nie tylko będą trwałe, ale i estetyczne. W efekcie pozwoli to przyczynić się do budowania pozytywnego wizerunku marki.

 

Etykiety kosmetyczne na produkty dla Darów Natury - początki


Jedna z firm, której pomogliśmy uzyskać pożądane rezultaty to Dary Natury. Więcej na temat tej kooperacji mogliśmy dowiedzieć się dzięki jednej z twórczyń linii kosmetyków JOZKA, Pani Anny Angielczyk.

 

Jak zrodził się pomysł na firmę?


Firma Dary Natury działa na rynku żywności ekologicznej od ponad 30 lat. Bazując na naszej wiedzy zielarskiej oraz dostępności unikatowych surowców postanowiliśmy stworzyć markę ekologicznych kosmetyków. Nasze receptury oparliśmy w dużej mierze na tradycyjnej literaturze zielarskiej.


Kto sięga po produkty marki Dary Natury?


Nasi klienci to na pewno ludzie świadomi dobrodziejstw które daje nam natura. Wiedzą, że często mniej znaczy więcej, że prosty naturalny skład też ma swoją unikatową moc. Dostrzegamy również jak istotne jest edukowanie - dlatego staramy się na opakowaniach umieszczać jak najwięcej informacji na temat składników aktywnych w prostej, zrozumiałej dla odbiorcy formie.

Zapoznaj się z kosmetykami Jozka - to produkty do kompleksowej pielęgnacji cery i ciała, które ratują przed zapomnieniem ziołowe receptury.

etykiety na kosmetyki lazienkowe

Źródło: https://www.facebook.com/JOZKAKOSMETYKI

 


Skąd czerpał inspirację projektant etykiet?


W naszych etykietach na kosmetyki musiało się pojawić nawiązanie do ziół, ale postawiliśmy na minimalistyczne rozwiązanie. Na większości produktów umieszczona jest rycina zioła, które jest kluczowym składnikiem. To również forma edukacji, bo często możemy spotkać zioła w naturalnym środowisku - w lesie czy na łące - ale nie wiemy jak dokładnie wyglądają. W serii Baby zdecydowaliśmy się na oznaczenie typowo nawiązujące do dzieci, ale również z elementem naturalnym - listkiem umieszonym na głowie naszego baby bohatera. :)

 

Ekologiczne etykiety na kosmetyki - czy to możliwe?


Wybór ekologicznych materiałów do wydruku etykiet kosmetycznych może zwiększyć postrzeganie firmy jako odpowiedzialnej społecznie i troszczącej się o środowisko. Przykład takiej marki to właśnie Dary Natury. Czerpanie z dobrodziejstw ekologicznych składników jest spójne z całą filozofią pakowania i produkcji etykiet. To szczególnie istotne w erze rosnącej świadomości ekologicznej konsumentów.

 

Jak cyfrowa drukarnia etykiet samoprzylepnych Unilogo Digital Printing pomogła w realizacji tego projektu?


Wybierając drukarnię etykiet kosmetycznych sugerowaliśmy się w dużej mierze jej portfolio - widząc ile projektów kosmetycznych zrealizowała byliśmy pewni, że materiał na nasze etykiety zostanie odpowiednio dobrany i uzyskamy oczekiwany efekt. Warto również wspomnieć o łatwym kontakcie i szybkości realizacji. Także mamy tutaj wszystkie aspekty dobrej współpracy.


Co zdecydowało o wyborze eko-folii rPe?


Tutaj kluczowe były rady naszej opiekunki która przeprowadziła nas przez proces doboru odpowiedniego materiału. Tworząc ekologiczne produkty ważne jest, aby jeśli tylko to możliwe wybierać rozwiązania najlepsze dla środowiska.

Folia rPe80 Top White, która została użyta do tego projektu ma taką samą trwałość jak jej “tradycyjny” odpowiednik.

drukarnia etykiet na kosmetyki

Źródło: https://www.facebook.com/JOZKAKOSMETYKI

 

Przetestuj ekologiczne materiały w cyfrowej drukarni etykiet na kosmetyki w Unilogo Digital Printing

Coraz więcej konsumentów jest świadomych problemów związanych z ochroną środowiska. To z kolei przekłada się na ich codzienne decyzje zakupowe. Drukowanie etykiet kosmetycznych na ekologicznych materiałach może zatem przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności produktów w oczach finalnego odbiorcy. Ekologiczne materiały są zazwyczaj produkowane z surowców odnawialnych lub z dodatkiem recyklatu, co zmniejsza negatywny wpływ na środowisko. W naszej cyfrowej drukarni etykiet możemy zaproponować surowce z domieszką recyklatu. Przed każdym wdrożeniem zapewniamy bezpłatne wydruki próbne. Jeśli
chcesz przekonać się o walorach takich podłoży, chętnie przygotujemy wydruki na materiałach z dodatkiem recyklatu.

Zamów próbnik podłoży z dodatkiem recyklatu.

 

Etykiety z dodatkiem recyklatu zapewniają trwałość

Ekologiczne materiały do drukowania etykiet nie tylko są przyjazne dla środowiska, ale często również charakteryzują się wysoką jakością i trwałością, co może przyczynić się do zmniejszenia strat podczas procesu pakowania i transportu. Wydruk etykiet kosmetycznych na takich materiałach przynosi korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla firm, poprawiając wizerunek marki oraz wpisując się w preferencje klientów.

Przeczytaj także o szczegółach innej naszej realizacji - o etykietach na świece.

Zamów zestaw próbek materiałów

Podaj e-mail i odbierz wzornik

Zamów próbki

Odbierz swój wzornik!