Kartoniki i pudełka

Opakowania z tektury litej przeznaczone do pakowania kosmetyków, produktów spożywczych, elektroniki i wielu innych. Dostępne w wielu rozmiarach i kształtach, bigowane oraz sztancowane wykrojnikami. Dostarczane w postaci płaskiej lub sklejone, gotowe do użytku.

Kartoniki i pudełka

Tektura lita nazywana powszechnie kartonem jest materiałem niemal doskonałym. W rękach sprawnego projektanta oraz w połączeniu z dostępnymi dziś możliwościami technologicznymi daje niemal nieograniczone pole do popisu.

Kartony i pudełka tekturowe są elastyczne, ale także wystarczająco twarde i mocne. Tekturę można zginać/bigować, formować w wymyślne kształty, poddawać skomplikowanej obróbce, zmieniać jej fakturę, wygląd, kolor, a nawet zapach. Bardzo istotne jest również to, że karton jest materiałem ekologicznym!

Lita tektura to także bardzo uniwersalny surowiec. Produkuje się z niej zarówno proste opakowania spożywcze jak również eleganckie i skomplikowane opakowania na kosmetyki oraz trwałe i praktyczne kartony do zastosowań przemysłowych.

Rodzaje surowców

Produkcja opakowań opiera się na trzech podstawowych grupach materiałów:

 • Biała tektura lita, jest najbardziej popularnym materiałem. Korzysta z niej praktycznie każdy producent opakowań spożywczych. Jest ona dostępna w wielu różnych odcieniach i gramaturach. Bazowym surowcem używanym w naszej drukarni jest Invercote 330 g/m² produkowany przez firmę Iggesund.
 • Metalizowana tektura lita, surowiec którego bazę tworzy wyżej wymieniony Invercote 330 g/m, ale dodatkowo jest on powleczony warstwą metalizowanej folii PE. Dzięki wykorzystaniu tego typu surowca oraz cyfrowej techniki druku oferującej kolorystykę CMYK + White można osiągać bardzo ciekawe efekty i wiele metalizowanych kolorów nie rezygnując z czytelności grafiki.
 • Przezroczyste surowce wykonywane z APET-u i RPET-u przeznaczone do produkcji pudełek. Użycie tych materiałów pozwala na połączenie cech opakowań kartonowych — łatwości transportowania, magazynowania i użytkowania — z walorami estetycznymi opakowań z tworzyw sztucznych. Mówiąc najprościej, jest to „syntetyczny transparenty karton” przy użyciu, którego możemy w łatwy sposób wytworzyć przezroczyste pudełka nie używając do tego pras ani wtryskarek.

Dodatkowe opcje

Producent opakowań kartonowych ma możliwość podniesienia dodatkowo ich atrakcyjności dzięki zastosowaniu dodatkowym opcji takim jak:

 • lakierowanie utrwalane światłem UV,
 • lakierowanie wodne,
 • lakierowanie funkcjonalne (umożliwia późniejsze zadrukowanie),
 • złocenie metodą HS lub CS,
 • laminacja,
 • embossing,
 • wykorzystanie dodatkowych kolorów z palety Pantone.

Personalizacja

Jak wszystkie produkowane w Unilogo Digital Printing opakowania również kartony i pudełka tekturowe możemy wykonać na zamówienie w minimalnych ilościach – nawet jedną sztukę. Doskonałym przykładem jest tu akcja promocyjna marki „Wedel” pod nazwą Stwórz Swoje Ptasie Mleczko! Na portalu znajdującym się pod adresem http://www.ptasiemleczko.pl/ można stworzyć projekt unikalnego opakowania czekoladek oraz zamówić je z dostawą bezpośrednio do domu. Każde z drukowanych opakowań jest inne a więcej na temat tej akcji promocyjnej można przeczytać w zakładce „Baza wiedzy”.

Słowa kluczowe: kartony i pudełka, opakowania spożywcze, producent opakowań spożywczych, producent opakowań kartonowych, produkcja opakowań

Polecane artykuły

Podobne artykuły

Zamów nasz wzornik

Kliknij aby otrzymać bezpłatny wzornik w unikalnym opakowaniu!

Zamów próbki

 • Zaufali nam

Zaufali nam

UNILOGO DIGITAL PRINTING

Julianowska 45,
05-500 Piaseczno, Polska

+ 48 22 280 90 90

[email protected]

ZAMÓW KONSULTACJĘ