Jak zrobić etykiety na przyprawy? Wykonanie krok po kroku

Nalepki na przyprawy to doskonały sposób na zachowanie porządku w domowej spiżarce. Takie etykiety mogą przykuwać uwagę ciekawym surowcem lub uszlachetnieniem. Jak wykonać taką naklejkę krok po kroku - na użytek własny lub przy większych ilościach?

Słoiczki na przyprawy i przetwory wcale nie muszą być nudne! Wystarczy zaprojektować własną dekorację, aby cieszyć się nietuzinkowymi pojemnikami w domowej spiżarni. O czym należy pamiętać, tworząc etykiety na przyprawy? Jakie elementy są niezbędne?

 

Jak zrobić etykiety na przyprawy?

Samodzielnie przygotowanie etykiet na przyprawy to świetna zabawa i możliwość stworzenia czegoś wyjątkowego dla bliskich. Naklejka na przyprawy albo dżemy to przydatny dodatek, który pozwala zorganizować domową spiżarnię. Wykonanie nalepki na słoiki z miodem sprawi radość nie tylko wykonującemu, ale i osobie obdarowanej. Taki słoik z naklejką DIY może być zatem prezentem dla bliskich.

personalizowane prezenty

Można je wykonać samodzielnie w kilku prostych krokach. Wystarczy zaprojektować dowolny tekst lub grafikę w programie graficznym, a następnie wydrukować. Świetnym rozwiązaniem są programy online, które umożliwiają wydruk dowolnego, gotowego już projektu. Jak samemu zrobić etykiety na przyprawy? Do stworzenia naklejek w domowych warunkach potrzebujemy drukarki laserowej, taśmy klejącej i nożyczek. Po stworzeniu projektu należy go wydrukować, a następnie przykleić taśmę. Trzeba ją dokładnie i precyzyjnie docisnąć - od tego kroku zależy stan etykiety. Oklejanie słoiczka trzeba wykonać w taki sposób, aby nie powstały żadne pęcherze powietrza.

 

Na czym drukować nalepki na przyprawy?

Wykorzystanie drukarki laserowej to nie jedyny sposób na zrobienie modnych naklejek. Istnieją różne metody tworzenia etykiet na słoiczki z przyprawami. Nalepki wcale nie muszą być prześwitujące lub wyłącznie czarne. Warto postawić na kolor – dzięki temu będą wyglądały jeszcze bardziej atrakcyjnie. Należy pamiętać, że słoiczki na przyprawy, dżemy, sałatki czy miody są przechowywane w takich warunkach, które mogą przyczynić się do zniszczenia etykiet. Wykorzystywany materiał powinien być wytrzymały i odporny na wodę. Na tym etapie pomocny może być wydruk etykiety samoprzylepnej w technologii cyfrowej.

etykiety odporne na wilgoc

Etykiety na słoiki w większej ilości?

 

W sytuacji, kiedy posiadane zapasy dżemu, miodu czy innych dóbr przewyższają zapotrzebowanie swoje i najbliższych - warto rozważyć wzięcie udziału w lokalnych targach. To prosty sposób na podzielenie się swoimi nadwyżkami. Aby dodatkowo uatrakcyjnić produkt - słusznym krokiem będzie zmaksymalizowanie możliwości, jakie oferuje etykieta samoprzylepna. Przyciągający uwagę surowiec, albo zastosowane uszlachetnienie - to wszystko pozwala wyróżnić swój produkt na tle innych.

Najlepszym rozwiązaniem będzie folia lub papier samoprzylepny dostępny w wersji błyszczącej lub matowej. Wszystkie etykiety drukowane na maszynach HP Indigo są zabezpieczane przez laminowanie i lakierowanie.

Dobrej jakości materiał do etykiet zapewnia trwały wydruk, który podczas codziennej eksploatacji nie rozmazuje się.

Dzięki temu etykiety na produkty spożywcze, które są później przechowywane w lodówce zachowują swoje właściwości i nie blakną.

Etykiety na papierze samoprzylepnym oferują także łatwą aplikację - zarówno manualną jak i z zastosowaniem etykieciarek. Jest to szczególnie istotne w przypadku wydruku etykiet na większą skalę. Wówczas skorzystanie z maszyny etykietującej przyspieszy proces oklejania opakowań.

 

Przeczytaj także o wyzwaniach, z jakimi borykali się założyciele Pasieki Sadowskich szukając dostawcy na etykiety z miodem.

Zamów zestaw próbek materiałów

Podaj e-mail i odbierz wzornik

Zamów próbki

Odbierz swój wzornik!