Przełom w uszlachetnianiu druku etykiet - cyfrowy lakier UV 3D

Empatia rynkowa i troska o zapewnienie konkurencyjnych rozwiązań w zakresie uszlachetniania etykiet doprowadziła nas do instalacji pierwszego w Polsce modułu JetFx, który umożliwia zdobienie etykiet cyfrowym lakierem UV 3D.

Ta innowacja pomoże Ci w wykreowaniu produktu premium - wyróżniające się i wyczuwalne w dotyku uszlachetnienie na etykiecie to szansa na przykucie uwagi konsumenta.

 

Zakup JetFx DigiJet to nasz wkład w rozszerzenie repertuaru możliwości zdobienia etykiet samoprzylepnych w niskich i średnich seriach bez dodatkowych kosztów i wydłużania czasu realizacji.

jetfx digijet abg

Czy uszlachetnianie druku etykiet jest kosztowne i wydłuża pracę drukarni etykiet samoprzylepnych?

 

Zdarza się często, że urzeczywistnienie ambitnych postulatów projektantów etykiet nie może zostać spełnione z uwagi na:

-       wysokie koszty związane z wytworzeniem polimerów, form drukowych czy matryc,

-       wydłużenie czasu realizacji etykiet związane z wyprodukowaniem powyższych.

W przypadku wydruku niskich serii etykiet samoprzylepnych (np. różne warianty smakowe czy zapachowe jednego produktu) może się to okazać sporym przedsięwzięciem logistycznym. Przykładowo - stosowanie złocenia lub srebrzenia metodą hot-stampingu na etykiecie wymaga zakupu dedykowanej matrycy. Jeżeli uszlachetnienie miałoby się znajdować na różnych wariantach etykiet w innym miejscu - powoduje to wzrost kosztów produkcji.

 

Odpowiedź na te wyzwania stanowi właśnie możliwość uszlachetniania etykiet cyfrowym lakierem 3D. Nie ma bowiem konieczności wytwarzania polimerów - wystarczy przygotowanie projektu podobnie jak do lakieru wybiórczego.

lakier wypukły na etykietach

Lakier puchnący na etykiecie samoprzylepnej?

Cyfrowy lakier 3D nadaje efekt wypukłości na etykiecie dzięki selektywnemu nałożeniu lakieru we wskazane miejsca.

 

Lakier 3D umożliwia zaakcentowanie wybranych obszarów na wydruku - może to być logo, nazwa produktu lub wybrany element grafiki.

Finalnie uzyskuje się efekt przestrzenności i wypukłości.

Po nałożeniu na etykietę lakier cyfrowy jest utrwalany światłem UV.

Nadrzędną zaletą wynikającą z tego rozwiązania jest brak kosztów przygotowalni czy wydłużenia czasu realizacji. Nie ma potrzeby produkowania form drukowych.

cyfrowy lakier wypukły na etykietach

Inne metody uszlachetniania druku

Cyfrowy lakier 3D to jedna z opcji uszlachetniania etykiet. W Unilogo Digital Printing oferujemy także inne możliwości, które pomogą wyróżnić Twoją etykietę. Przykład stanowi choćba folia srebrna, która umożliwia uwypuklenie metaliczności na wybranych elementach wydruku. Inne podłoża etykiet można wzbogacić z kolei srebrną farbą - po zadrukowaniu jej np. na żółto uzyskasz imitację złota.

Oferujemy także możliwość złocenia metodą hot-stampingu. Wskazane wyżej warianty niech posłużą Ci jako drogowskaz przy wyborze uszlachetniania druku etykiet i kompilowania dostępnych opcji.

 

Na co możesz liczyć we współpracy z cyfrową drukarnią etykiet Unilogo Digital Printing?

 

Zdobycie uwagi konsumenta to jeden z podstawowych celów marketerów, projektantów graficznych i sprzedawców.

Jeżeli zatem odpowiadasz za rozwój produktu - uszlachetnienie etykiety cyfrowym lakierem 3D jest teraz na wyciągnięcie Twojej ręki.

Umów się na bezpłatną konsultację - doradzimy jak otworzyć serca i portfele Twoich klientów!

Uszczęśliwiony Maciek

Zamów zestaw próbek materiałów

Podaj e-mail i odbierz wzornik

Zamów próbki

Odbierz swój wzornik!