Etykiety Irena Eris

 • Branża

  kosmetyczna

 • Produkt

  etykieta samoprzylepna

 • Technologia

  druk cyfrowy HP Indigo

 • Podłoże

  folia PE biała

Zdjecie Irena Eris

Wybór odpowiedniej technologii do realizacji danego zlecenia, to często wyzwanie. Banał? Łatwo powiedzieć, ale jak to wygląda naprawdę?
 

Jakiś czas temu zaufała nam firma Dr Irena Eris, twórca serii kosmetyków pielęgnacyjnych Spa Resort w liniach: Tahiti, Japan i Hawaii. Przeznaczone są one do luksusowej pielęgnacji ciała zarówno w domu, jak i w profesjonalnych gabinetach spa.

Projekt wysokiej jakości opakowań tych specyfików został stworzony z ogromną dbałością o szczegóły. Znajdowała się na nich wyszukana grafika, która – przy nieodpowiedniej produkcji – zamiast wyróżnić produkt, mogła go oszpecić. Dlatego tak istotne było użycie odpowiedniej technologii.

Skupiliśmy się przede wszystkim na bogactwie kolorystycznym opakowań i dużej liczbie szczegółów do odwzorowania. Konieczne okazało się zastosowanie technologii produkcji gwarantującej odpowiednią liniaturę. Chodziło o to, aby linie nadruku były na tyle gęsto usiane, żeby oddać najmniejsze detale grafiki w sposób wierny i płynny. „Liniaturoza”, drukarski odpowiednik „pikselozy”, to efekt, którego zdecydowanie unikamy, zwłaszcza w luksusowych projektach. Dlatego wybór padł na druk cyfrowy w technologii HP Indigo.
 

Projekt wyróżniała też duża różnorodność zastosowanych opakowań. Wykorzystano miękkie tuby, słoje i butelki. Uzyskanie wysokiej jakości, trwałych i uniwersalnych etykiet samoprzylepnych, pasujących do tak różnych opakowań było możliwe dzięki zastosowaniu cyfrowej techniki druku HP Indigo i użyciu białej folii polietylenowej. Jest to surowiec bardzo elastyczny, doskonale dopasowujący się do różnych kształtów i materiałów. Folia ta zawiera permanentny, klej akrylowy, który zapewnia doskonałą adhezję przez cały okres użytkowania, czyli minimum 12 miesięcy.

Nadruk na etykietach został pokryty dodatkową folią, tzw. transparentnym laminatem OPP o grubości zaledwie 12 mikronów, który zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi, blaknięciem i ścieraniem. „Wisienką na torcie” było złocenie metodą hot stamping, nawiązujące do innych metalizowanych elementów opakowania, np. nakrętek.

Dzięki niezawodnej technologii druku HP Indigo oraz wykorzystaniu zaawansowanych technik finishingu etykiet na opakowania serii Spa Resort – nawet używane bardzo intensywnie w gabinetach kosmetycznych – zachowają nienaganny, elegancki wygląd przez bardzo długi czas.