O etykietach na balsam z Kanclerskishop.com

 

Pan Łukasz Kanclerski, twórca nowatorskiego balsamu do pielęgnacji brody i tatuażu opowiedział nam o początkach swojego hobby i o tym, jak przekształcił go w biznes.

To kolejny przykład - obok historii Pani Marty Szczepaniak z si si bee - na  monetyzację pasji.

Łukasz Kanclerski pokazuje etykiety samoprzylepne na kosmetyki

Jak zrodziła się idea wytwarzania balsamów do brody i tatuażu?

Pomysł na firmę zrodził się z potrzeby zrobienia produktu do pielęgnacji brody i tatuażu, jakiego jeszcze nie było na rynku kosmetycznym. Tak się składa, że od najmłodszych lat lubiłem bawić się w chemika. ;)

Mieszałem ze sobą różne kolorowe substancje i to była naprawdę super zabawa. Moje pierwsze kosmetyki nie były skomplikowane, bo składały się maksymalnie z trzech surowców, ale z biegiem czasu coraz bardziej urozmaicałem swoje receptury. ;)

 

Etykiety samoprzylepne na kosmetyk Francesco di Assisi

Co do etykiety na kosmetyk - zależało mi na tym, aby była prosta (skromna) tak jak habit franciszkański.

balsamy z etykietami samoprzylepnymi na kosmetyki

Jak dostać próbny wydruk swojej etykiety na kosmetyk - i to bezpłatnie?

Dużym atutem cyfrowej drukarni etykiet samoprzylepnych Unilogo jest możliwość wykonania bezpłatnego próbnego wydruku etykiety. Dzięki temu mogłem zaprojektować kilka wariantów etykiet i wybrać tę, która mi najbardziej odpowiada. Niestety większość drukarni nie miała w swojej ofercie bezpłatnego proofa etykiety, powoli już traciłem nadzieję, ale w końcu udało mi się trafić na Was. Napisałem wiadomość z założeniami, jakie mi przyświecały i już za kilka dni miałem swoje próbne etykiety na słoiki z balsamem.

 

Dlaczego Pana pierwszy produkt nosi nazwę „Francesco di Assisi”?

To na cześć św. Franciszka z Asyżu, który jest założycielem Zakonu Braci Mniejszych, do którego należałem siedem lat. Dlatego też sznureczek, który zdobi każdy słoik balsamu nie znalazł się tam przypadkowo. Symbolizuje on bowiem sznur franciszkański z trzema węzłami - symbolizują trzy śluby, które składają zakonnicy.

 balsamy z etykietami na słoiki

Jakich nowych produktów możemy się spodziewać w najbliższym czasie?

Czy w przyszłości planuje Pan stworzyć kosmetyki dla płci pięknej?

Jak większość moich odbiorców się orientuje - za kilka miesięcy będzie miała miejsce premiera dwóch balsamów do brody. Oczywiście w planach mam kolejną męską linię i powoli zaczynam także myśleć o kosmetykach dla Pań.

 

Podczas takich rozmów z klientami możemy poznać, czego potrzebują w ramach współpracy z cyfrową drukarnią etykiet. Dostępność w niskich nakładach to istotny, ale nie decydujący czynnik.

Podsumowując nasze obserwacje - co jeszcze jest kluczowe przy wyborze drukarni?

 

Cyfrowy wydruk etykiety bez kosztów przygotowalni

 

Druk następuje bezpośrednio z pliku w formacie PDF. Dzięki temu eliminujemy konieczność przygotowywania form drukowych. Skutkuje to po pierwsze - skróceniem czasu produkcji, a po drugie - oszczędnością już na samym starcie współpracy.

 

Wydruk niskich nakładów etykiet…

 

… to nasz kolejny atut. Startujemy z minimalną wartością zamówienia na etykiety samoprzylepne w wysokości 450 zł netto. W rezultacie umożliwia to bezproblemowy wydruk etykiet dla nowego produktu lub jego wariantu - dokładnie dla takiej ilości produktów, które masz obecnie. Bez konieczności przechowywania zamówionych nadwyżek - a wydrukowanych “z górką” tylko po to, aby sprostać minimalnym wymaganiom innych drukarni.

etykieta na kosmetyk wydrukowana w technologii cyfrowej

Krótki czas wydruku etykiet na kosmetyki i nie tylko

 

Etykiety na kosmetyki drukujemy w technologii cyfrowej na HP Indigo WS6800. Co do surowca - możemy wybierać spośród wielu dostępnych materiałów na kosmetyki. Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Poza standardowym papierem dysponujemy fakturowanymi, prążkowanymi surowcami przypominającymi papiery typu kraft. Jeśli z kolei mamy przezroczyste opakowanie i zależy nam na uzyskaniu efektu “no label look” - wtedy możemy wybrać krystalicznie przejrzystą folię ultra-clear.

Jesteśmy przyzwyczajeni, że większość projektów etykietowych, które do nas trafiają są konieczne do realizacji “na już”. Tym samym skróciliśmy czas realizacji wydruków etykiet samoprzylepnych z 5 do 4 dni roboczych.

Chętnie przedstawimy warunki naszej współpracy skrojone na miarę Twoich potrzeb - po wypełnieniu krótkiego formularza skontaktujemy się z Tobą w sprawie druku etykiet w technologii cyfrowej.

 

Przeczytaj także historię Pani Marty z si si bee.

Zamów zestaw próbek materiałów

Podaj e-mail i odbierz wzornik

Zamów próbki

Odbierz swój wzornik!