Etykiety samoprzylepne na rolce z nadrukiem – do czego służą i jak mogą wyglądać?

Etykiety samoprzylepne na rolce to wygodne rozwiązanie szczególnie przy produkcji naklejek na dużą skalę. Pozwala ono przyspieszyć etykietowanie opakowań i zwiększyć wydajności produkcji. Technologia druku cyfrowego umożliwia szybką realizację i wysoką jakość - jest przy tym przyjazna środowisku. 

etykiety na roli

Na rynku poligraficznym dostępne są zarówno etykiety samoprzylepne na rolce jak i w arkuszu. Wybór jednego z tych rozwiązań zależy od preferencji i wymagań konkretnego klienta. Dzięki zastosowaniu urządzenia etykietującego sięgając po naklejki na rolki zwiększa się wydajność pracy. 

 

Jak drukuje się etykiety samoprzylepne na rolce? 

Etykiety samoprzylepne na rolce z nadrukiem można tworzyć przy pomocy jednej z popularnych technologii drukarskich. Wśród nich znajduje się tzw. offset, druk cyfrowy oraz druk fleksograficzny. Wybór konkretnej technologii druku zależy od kilku zmiennych, w tym od docelowego nakładu zamówienia i preferowanego czasu realizacji.

Przykładowo - w przypadku zamówień na niskie i średnie nakłady najlepiej sprawdzą się etykiety samoprzylepne na rolce drukowane techniką druku cyfrowego. Takie rozwiązanie pozwala również na personalizację nalepek. 

Szybki czas realizacji, technologia przyjazna środowisku, różnorodność dostępnych uszlachetnień, brak ilości minimalnej - to wszystko przemawia za skorzystaniem z technologii cyfrowej. 

Warto przy tym pamiętać, że etykiety samoprzylepne na roli mogą być wykonane na różnych podłożach. Do wyboru jest nie tylko papier, lecz także specjalne folie.

Etykiety-samoprzylepne-na-rolce

Jakie sposoby wykończenia może oferować drukarnia etykiet na rolce? 

Dobra drukarnia etykiet na rolce oprócz przygotowania wysokiej jakości standardowych nalepek oferuje także ozdabianie wydruków. W procesie druku naklejki mogą zostać poddane procesowi uszlachetniania. W zależności od zastosowanego rozwiązania rośnie ich wizualna atrakcyjność albo wytrzymałość na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, woda czy wysokie lub niskie temperatury. 

To jednak nie koniec - można także skorzystać z możliwości jakie oferują konkretne surowce. 

Folia metalizowana pozwala np. uzyskać metaliczność wybranych elementów na etykiecie. 

Lakierowanie i laminowanie umożliwia z kolei skuteczne zabezpieczenie wydruku. 

Ostatecznym etapem wykańczania etykiet samoprzylepnych na rolce jest ich sztancowanie. Dzięki temu procesowi można nadać nalepkom wybrany kształt, jednocześnie nie naruszając materiału nośnego, na którym się znajdują. Tutaj oferujemy nie tylko klasyczne rozwiązania, takie jak okrągłe, prostokątne czy kwadratowe nalepki. W bazie posiadamy także wykrojniki pozwalające na wysztancowanie niestandardowych kształtów.

 

Do czego można wykorzystać etykiety samoprzylepne na rolce?

Etykiety samoprzylepne na rolce sprawdzają się do znakowania opakowań dla różnych gałęzi przemysłu. Przykuwają uwagę, informują o składzie i przeznaczeniu towaru - w zasadzie ciężko wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez etykiet produktowych. 

Naklejki na roli w technologii cyfrowej są też wykorzystywane w sektorze transportowym i logistycznym - nadają się do etykietowania różnego typu przesyłek. 

 

Jak nakleja się etykiety samoprzylepne na rolce z nadrukiem? 

Etykiety samoprzylepne na roli są bardzo łatwe w aplikowaniu. Cały proces przebiega szybko jeżeli będą nanoszone automatycznie, z użyciem etykieciarek. Pozwalają na usprawnienie etykietowania opakowań. Ważne, aby były odpowiednio dostosowane do etykiet na roli. Pod tym względem do wyboru są zarówno np. etykieciarki stołowe jak i zaawansowane i zautomatyzowane maszyny. Wykorzystanie takiego sprzętu pozwala więc na hurtowe umieszczanie etykiet na pudełkach, butelkach, słoikach, puszkach czy innych pojemnikach i opakowaniach. 

Etykiety-samoprzylepne-na-rolce

W efekcie nie sprawdzi się w przypadku etykietowania wielu produktów czy opakowań. Jeżeli jednak mamy do czynienia z małymi ilościami, wówczas ręczna aplikacja nie powinna sprawić większych problemów. Warto jednak pamiętać o tym, że niektóre surowce są szczególnie wymagające przy manualnym nanoszeniu na opakowanie. Mowa tutaj o np. materiale ultraclear. 

Jak widać etykiety samoprzylepne na rolce są wielofunkcyjne i sprawdzą się w zasadzie w każdej branży. Jeżeli jesteś na etapie przygotowywania etykiet - skontaktuj się z nami, wspólnie wypracujemy optymalne sposoby uszlachetniania.

 

 

 

Zamów zestaw próbek materiałów

Podaj e-mail i odbierz wzornik

Zamów próbki

Odbierz swój wzornik!